ביקורת מבנים

ביקורת מבנהועדי בתים בבניינים משותפים עורכים אחת למספר שנים ביקורת למבנה הבניין שלהם, על מנת לאתר ליקויים אשר עתידים לעלות לדיירי הבניין סכומי עתק.

על ידי הזמנת מומחים המתעסקים בתחום של ביקורת מבנים ניתן לקבל סקירה מקיפה אודות כל הליקויים הקיימים במבנה, ולקבל הצעות לטיפול מוקדם בליקויים המתגלים בבניין.

לא בכל המקרים מתגלים ליקויים במבנה הבניין, אך על מנת לאפשר לדיירי הבניין לישון בשקט בלילה ולא לחשוש מרעידות אדמה או התקפות טילים, מומלץ לערוך בדיקות תקופתיות בכל כמה שנים.

מדוע חשוב לבצע ביקורת מבנה?

לא כל המבנים בישראל מחוזקים בהתאם לתוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38). עיקרי התוכנית בכלליות היא קבלת היתרי בניה לחיזוק מבנים ותוספות בניה תוך קבלת הקלות מס ופטורים על מנת ליצור תמריץ לחיזוק המבנים.

התוכנית הובאה לאישור הממשלה לקראת אמצע שנת 2005. רוב המבנים הקיימים בישראל נופלים בבדיקת ביקורת מבנים דווקא בעמידות יסודות הבניין בפני רעידות אדמה. בערים וותיקות בישראל, בהם קיימים בניינים מקום המדינה קיימת אכן בעיה לאומית שיש לטפל בה בהקדם.

בבדיקה מקיפה למבנה על ידי חברה העורכת ביקורת מבנים ניתן למצוא ליקויים חמורים שטיפולם המהיר יכול להציל חיי אדם. כמו חיזוק מבנים בהתאם להנחיות תוכנית המתאר הארצית – תמ"א 38, ועמידות המקלט המשותף או חדרי הביטחון שקיימים בכל אחת מהדירות בבניין.

רק בדיקה מחמירה, על ידי גורם שאינו תלוי בצד שלישי (קבלן, עירייה) ניתן להגיע לאמת ולדעת עד כמה הבניין שלכן ערוך ומוכן לאסון הבא שעתיד לפקוד את מדינת ישראל. מאז אסון "וורסאי" המפורסם,שאירע בישראל לפני מספר שנים, חלו החמרות רבות בביקורות המבנים ודרושה עמידה בתקנים מחמירים.

איך בוחרים חברה לביקורת מבנה?

בבחירת חברה שעורכת ביקורת מבנים עליכם לשים לב שמדובר במהנדסים וותיקים, עם ניסיון של שנים בתחום הבניה וביקורת מבנים, שכאמור, אינם תלויים בגורמי צד שלישי.

הזמנת חוות דעת פרטית דווקא על ידי ועד בית של בניין תגלה לדיירים את כל הליקויים המצויים במבנה הבניין ותעריך את המחיר שדרוש על מנת לטפל בליקויים שנתגלו. במרבית המקרים עמידה בתקן המחמיר של תמ"א 38, תציל אותנו מתרחישים איומים כמו נפילת טילים או רעידת אדמה.

ביקורת מבנים היא דבר שלפעמים נראה כמו מותרות, אך אין הדבר כך כלל. זוהי בדיקה שלא רק שיכולה להציל חיים (כפי שכתוב בתחילת הכתבה בהקשר של רעידות אדמה) – היא גם יכולה להציל אתכם מליפול בפח ולבצע טעויות בבחירת נכס או בית חדש אשר יכולות לעלות לכם אלפי שקלים.

אל תתפשרו לגבי העתיד שלכם והזמינו בדק בית או ביקורת לנכס שלכם.

ראו גם:

מפקח בנייה מטעם הדיירים

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו