פינוי בינוי באר שבע

פינוי בינוי באר שבעחולמים על פרויקט של פינוי בינוי במתחם המגורים שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר. אנשים רבים כיון מתחילים לקדם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית ללא הכרזת המתחם כייעודי להתחדשות, ללא עמידה בכל תנאי הסף להיתכנות ההתחדשות וללא היכרות עם כלל השלבים שיש לעבור בדרך. לכן, בשורות הבאות נגע במספר דגשים חשובים שיעזרו לכם להשלים את כל שלבי הפרויקטים השונים במקצועיות וביעילות.

 

הכלים המקצועיים שיעזרו לכם לצלוח את קידום תוכניות פינוי בינוי במתחם המגורים שלכם – אל תוותרו על הכנה מוקדמת

בין כלל הדגשים שיובאו מטה נכיר מקרוב את ההבדלים המשמעותיים ביותר בין הפרויקטים השונים, נגע בכל שלבי פרויקט הדגל של התוכנית הממשלתית – פינוי בינוי באר שבע, נכיר את התנאים שחייבים להתקיים על מנת שתוכלו לקדם פרויקט התחדשות במתחם המגורים שלכם, נכיר את הסיבה המרכזית בגינה המדינה החליטה לקדם תוכנית להתחדשות עירונית, נכיר את התמורות המקובלות בפרויטים השונים ועוד. אז רגע לפני שאתם מתחילים בקידום פרויקט פינוי בינוי באר שבע, כדאי שתפנו את הדקות הקרובות לקריאה של השורות הבאות.

 

מטרת הפרויקט – שמירה על בטיחותכם! הפרויקט מבטיח עמידות מיטבית בפני רעידות אדמה

חשוב להבהיר נקודה מרכזית כבר בפתיחת הדברים – התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית אינה נועדה לתת מענה אסתטי לשכונות ישנות שבנייתם הושלמה לפני שנים ארוכות. התוכנית הממשלתית לא נועדה לשדרג את נראות השכונה או להבטיח מיגון אישי לכל דיירי המתחם בעזרת הוספה של חדר ממ"ד. מטרת העל של התוכנית היא להבטיח התמודדות מיטבית בעת רעידות אדמה. לא מעט אנשי מקצוע מנוסים ובקיאים בתחום רעידות האדמה חוששים כי המדינה עלולה לסבול מרעידות אדמה בשנים הקרובות.

 תקן 413 להתמודדות מיטבית עם רעידות אדמה

נכון לכתיבת שורות אלה ישנם בניינים רבים בכל רחבי הארץ שנבנו לפני עשרות שנים ללא הקפדה על כל תקני הבטיחות הקיימים כיום. אחד מתקני הבטיחות החשובים ביותר כנגד רעידות אדמה הוא תקן 413, בו נעסוק מטה בהרחבה. בניין המגורים שלכם נבנה לפני שנים ארוכות? ייתכן שהוא נדרש לעבודות חיזוק לטובת שמירה על יציבותו בע רעידות אדמה. חוששים מרעידות אדמה ורוצים לקדם תוכנית חיזוק לבניין המגורים הישן שלכם? המשיכו לשורות הבאות.

 

חיזוק וחידוש מבנים ללא תשלום!

במטרה להבטיח יציבות מיטבית לכל הבניינים הישנים בישראל, המדינה החליטה לקדם תוכנית מדינית להתחדשות עירונית. חשוב לדעת כי תוכנית זו אינה מצריכה מדיירי הבניינים השונים לשלם עבורה. גם המדינה אינה משלמת עבור הפרויקטים, אך מאפשרת הרחבה של היתרי הבנייה הקיימים. בעזרת מנגנון פשוט ניתן להשלים את כל שלבי הפרויקט כך שכולם ירוויחו ללא תשלום כלל. איך זה עובד? הכירו את מנגנון התשלום בפסקה הבאה.

 

הכירו את מנגנון התשלום שהופך את הפרויקטים לאטרקטיביים במיוחד עבור כל הצדדים המעורבים

מנגנון התשלום במסגרת פרויקטים שונים של התחדשות עירונית כולל הקניית זכויות בנייה נוספות ליזם מקצועי. בתמורה לקבלת זכויות בנייה נוספות, הוא מחזק את הבניין, מוסיף חדרי ממד ומבטיח עמידה בכל תקני הבטיחות הקיימים כיום.חשוב להדגיש כי בעזרת זכויות הבנייה הנוספות, היזם בונה יחידות דיור חדשות אותן הוא יכול למכור. מכירת היחידות הללו מבטיחה כיסוי מלא של כל הוצאות הבנייה ורווח מספק שיהפוך את הפרויקט לאטרקטיבי עבור כלל הצדדים. נשמע מעניין? חשוב לדעת כי לא ניתן לקדם פרויקטים במסגרת התוכנית הממשלתית בכל בניין.

 

התנאים הבסיסיים להיתכנות הפרויקט

רוצים לקדם פרויקט של פינוי בינוי באר שבע? חשוב שתכירו כמה מהתנאים הבסיסיים ביותר שחייבים להתקיים על מנת שניתן יהיה לקדם פרויקט בבניין המגורים שלכם. זכרו, מטרת העל של המדינה היא להגיע לכמה שיותר בניינים בסיכון לקריסה בעת רעידות אדמה. במטרה להשלים פרויקטים חיוניים קודם, המדינה החליטה על כמה תנאים בסיסיים שיאפשרו לה לבחור נכון בבניינים הזקוקים ביותר לעבודות החיזוק. רק בניינים העונים על כל תנאי הסף הראשוניים יוכלו לנסות ולקדם פרויקטים שונים במתחם המגורים. 

 

לא ניתן לקדם פרויקטים בכל מבנה – באילו כן? הנה לכם כל התנאים

רוצים לדעת אם תוכלו לקדם פרויקט של פינוי בינוי באר שבע במתחם המגורים שלכם? הנה לכם התנאים הבסיסיים ביותר שהבניין שלכם חייב לעמוד בהם:

 1. בניינים שנבדקו על ידי מהנדס מקצועי.
 2. בניינים שאינם מיועדים להריסה.
 3. בניינים הכוללים 2 קומות לכל הפחות.
 4. בניינים שנבנו לפני שנת 1980.
 

הבניין שלכם אינו עומד באחד התנאים הללו? הסיכוי שלכם להצליח לקדם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית נמוכים. מדוע חשוב כל כך שהבניין נבנה לפני שנת 1980 אתם שואלים? כעת חשוב שתכירו את תקן הבטיחות הייעודי כנגד רעידות אדמה. בשנת 1980 החלו חברות הבנייה בישראל לחוייב בתקן בטיחות 413 ייעודי כנגד רעידות אדמה. תקן זה מבטיח עמידות מיטבית לרעידות אדמה ולכן אם הבניין שלכם נבנה לפני שנת 1980, סיכויים רבים שהוא אינו כולל את התקן הייעודי וניתן יהיה לקדם בו פרויקטים שונים של התחדשות עירונית.

 

הבניין עומד בכל התנאים? הסיכוי שתצליחו לקדם פרויקט פינוי בינוי באר שבע גבוה

הבניין עומד בכל התנאים הללו? קיים סיכוי גבוה שתצליחו לקדם פרויקטים שונים במתחם המגורים שלכם. רגע לפני שתתחילו בעבודות הקידום השונות, חשוב שתכירו עוד מספר נתונים חשובים, ביניהם: היכרות עם העיר באר שבע והשכונות המובילות בה עם פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, היכרות עם הפרויקטים השונים במסגרת התוכנית וכן היכרות עם השלבים המרכזיים בפרויקט הדגל בעיר – פרויקט פינוי בינוי באר שבע.

 

הכירו את הבירה של הדרום – מרכז תרבותי, כלכלי, תעסוקתי, לימודי ורפואי!

תחילה חשוב לגעת בכמה דגשים חשובים אודות העיר. העיר באר שבע מכונה גם בירת הדרום, ולא בכדי. העיר כוללת שטח הממקם אותה כעיר השלישית בגולה בכל רחבי הארץ והשניה בגודלה בכל אזור הדרום – כ 118,000 דונמים. כמו כן העיר תופסת את המקום התשיעי ברשימת הערים המאוכלסות ביותר בישראל עם כ 215,000 תושבים בשטחה. העיר ממשיכה למשוך למחוזותיה תושבים חדשים המגיעים בשל הביקוש הגדול. נכון לכתיבת שורות אלה העיר גדלה בכ 1.5% בכל שנה.

 

העיר מושכת למחוזותיה תושבים רבים בכל שנה – עלייה מתמדת בכמות תושבי העיר

העיר מהווה מעין מרכז תרבותי, עסקי ורפואי לכל אזור הדרום. כמו כן חשוב לדעת כי העיר כוללת את אחת האוניברסיטאות המבוקשות ביותר בכל רחבי ישראל. סטודנטים רבים מגיעים למחוזותיה מידי שנה, מה שכמובן תורם רבות לעלייה בביקוש לעיר. רוצים לקדם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית בעיר? המשיכו לקרוא את השורות הבאות ותכירו את השכונות המובילות ואת אפשרויות התחבורה בעיר.

הכירו את אפשרויות התחבורה בעיר

חושבים על מגורים בעיר אך חוששים מאפשרויות התחבורה הקיימות בה? בשורות הבאות נכיר מקרוב את הכבישים הראשיים ואת אפשרויות התחבורה הציבורית שפועלות בעיר. מתניידים עם רכב פרטי? חשוב שתכירו את הכבישים הבאים:

 • כביש 40.
 • כביש 406.
 • כביש 25.
 • כביש 60.
 • כביש 2375.
 

בעזרת הכבישים הלו תוכלו להתנייד בקלות וביעילות לערים רבות הסמוכות לבאר שבע. כמו כן חשוב להדגיש כי העיר כוללת כבישים עירוניים רבים ונוחים שיאפשרו לכם להתנייד ביעילות מירבית לכל פינה ברחבי העיר. מתניידים בתחבורה ציבורית? חשוב לדעת כי בעיר ישנה תחנה ציבורית גדולה הכוללת קווי אוטובוס רבים שיובילו אתכם לכל ערי ישראל. כמו כן ישנם גם קווי אוטובוס עירוניים רבים המשרתים את כלל תושבי העיר בתדירות גבוהה.

 

אפשרויות תחבורה ציבוריות – אוטובוסים ורכבות

מעבר לאפשרויות הנסיעה באוטובוסים, חשוב לדעת כי העיר כוללת שתי תחנות רכבת ישראל המניעות רבים מידי יום. בעזרת תחנות הרכבת תוכלו להגיע לערים רבות בכל רחבי ישראל בקלות ובנוחות. כמו כן חשוב לדעת כי בשנת 2016 הכריזו על תחילת העבודות על רכבת קלה לעיר. נכון לכתיבת שורות אלה אפשרויות התחבורה בעיר מאפשרות תנועה מהירה ונוחה, מה שעוד צפוי להשתדרג בשנים הקרובות.

 

השכונות המובילות בעיר – לא בכולן ניתן לקדם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית

חושבים להתגורר בעיר ולקדם פרויקטים שונים של התחדשות? חשוב לדעת כי לא כל השכונות בעיר מתאימות לקידום הפרויקטים הללו. בשורות הבאות נכיר מקרוב את השכונות המבוקשות ביותר בעיר. 

 

השכונות המובילות בעיר באר שבע:

 • שכונת הדרום.
 • שכונת העיר העיקה.
 • שכונות א'-י"א.
 • שכונת נווה נוי.
 • שכונת נווה זאב.
 • שכונת קרית גנים.
 • שכונת הקלניות.
 • שכונת נאות אברהם.
 

הכירו את ההבדלים בין הפרויקטים השונים וכן את התמורות המקובלות בכל פרויקט

חשוב להדגיש כי ישנן בעיר לא מעט שכונות ישנות שנבנו לפני עשרות רבות של שנים. השכונות הישנות יכולות לעבור פרויקטים שונים של התחדשות עירונית. מתכננים לקדם פרויקטים במתחם המגורים שלכם? חשוב לדעת לבחור נכון שכונות ישנות. השכונות החדשות בעיר אינן צפויות לעבור התחדשות עירונית בעתיד הקרוב. רגע לפני שאתם מתחילים את מסע הקידום של ההתחדשות העירונית במתחם שלכם, קיימת חשיבות רבה להדגיש כי ישנם הבדלים משמעותיים בין הפרויקטים השונים. בשורות הבאות נכיר מקרוב את הפרויקטים השונים כך שתוכלו לבחור את הפרויקט המדוייק ביותר עבורכם.

 

הפרויקטים המרכזיים במסגרת התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית:

 • תמא 38
פרויקט תמא 38 הוא פרויקט שאינו כולל הריסה כלל. במסגרת פרויקט זה דיירי הבניין ממשיכים להתגורר בדירת המגורים שלהם ללא כל שינוי לאורך כל שלבי הפרויקט. חשוב להדגיש כי במסגרת הפרויקט הבניין יעבור עבודות שיפוץ וחיזוק כך שבסיומו הבניין יעמוד בכל תקני הבטיחות הנדרשים, לרבות תקן 413. מה כלול בפרויקט? במסגרתו הבניין יעבוד עבודות שיפוץ חיצוניות ופנימיות, עבודות חיזוק יסודיות של יסודות הבניין, הוספה של חדר ממד לכל דירה, הוספה של מעלית לבניין, הוספה של מרפסת שמש לכל דירה ולעיתים גם הוספה של מחסנים צמודים לכל דירה.

 • תמא 38/2
פרויקט נוסף במסגרת התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית הוא פרויקט תמא 38/2. במסגרת פרויקט זה הורסים בניין בודד במטרה לבנות במקומו בניין מגורים חדש. הבניין החדש נבנה תוך הקפדה על כל תקני הבטיחות הקיימים כיום. כמו כן חשוב לדעת כי בניין המגורים נבנה בסטנדרט גבוה ומבטיח לדיירים דירות גדולות יותר משהיו טרם ההריסה. הדיירים יקבלו דירת מגורים חדשה וגדולה הכוללת חדר ממד ומרפסת שמש. ברוב הפרויקטים הדיירים יקבלו גם חניה צמודה ומחסן. הבניין החדש יכלול מעלית ולובי מפואר.

 • פינוי בינוי
פרויקט הדגל במסגרת התוכנית הממשלתית הוא פרויקט פינוי בינוי. במסגרת פרויקט פינוי בינוי הורסים מתחם שלם של בניינים במטרה לבנות מגדלי מגורים רבי קומות. חשוב להדגיש כי פרויקט זה מחייב בלא מעט סבלנות ונכונות להתמודד עם הליכים בירוקרטיים רבים. גם התמורה בפרויקט זה היא הגדולה ביותר. דיירי המתחם יהנו מדירות מגורים חדשות וגדולות יותר מדירות המקור שלהם. הבניינים החדשים נבנים בסטנדרט גבוה ומבטיחים חווית מגורים אחרת.

במסגרת פרויקט זה דיירי המתחם יקבלו דירות גדולות הכוללת חדר ממד ומרפסת שמש. כמו כן בכלל הפרויקטים הדיירים יקבלו חניה צמודה ומחסן. נשמע לכם מעניין? בשורות הבאות נכיר מקרוב מספר דגשים חשובים שאתם חייבים להכיר אודות פינוי בינוי באר שבע. חולמים על קידום פרויקט זה במתחם המגורים שלכם? הנה לכם כל השלבים החשובים ביותר שאתם חייבים לעבור.

 

הכירו את עשרת השלבים החשובים ביותר במסגרת פרויקט הדגל של התוכנית הממשלתית

אנשים רבים כיום מתחילים בקידום פרויקט פינוי בינוי באר שבע ללא היכרות עם השלבים המרכזיים שעליהם לעבור. פרויקטים אלה ברוב המקרים מקודמים באיטיות ובחוסר יעילות. במקרים חריגים הפרויקטים נתקלים בקשיים בלתי פתירים שנובעים בעיקר בשל חוסר היכרות על כל שלבי התהליך. לכן, בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את כל השלבים המרכזיים שאתם חייבים להכיר לפני שתתחילו לקדם פרויקט פינוי בינוי באר שבע במתחם המגורים שלכם.

 

עשרת השלבים המרכזיים בפרויקטים של פינוי בינוי באר שבע:

 • הכרה של משרד הבינוי והשיכון
בשלב הראשון חשוב לקבל את ההכרה של משרד הבינוי והשיכון במתחם המגורים שלכם. משרד זה יבחן לעומק את היתכנות הפרויקט במתחם שלכם במטרה להבטיח כי אכן ניתן להשלים את כל שלביו. במידה והתשובה חיובית, המשרד יכיר במתחם כייעודי להתחדשות עירונית, מה שיאפשר לכם לעבור לשלבים הבאים.

 • הכנה של תוכנית בניין עיר
קיבלתם את האישור כי מתחם המגורים שלכם מוכר כייעודי להתחדשות עירונית? כעת חשוב להכין תוכנית בניין עיר חדשה. תוכנית זו אמורה לשקף את הבנייה של עשרות ואף מאות יחידות דיור חדשות שישתלבו בשכונה. בניית התוכנית חייבת להיעשות על פי הכללים במטרה שהיא אכן תעבור את וועדות התכנון והבנייה השונות.

 • מעבר של התוכנית החדשה את הוועדות לתכנון ובנייה
הכנתם תב"ע חדשה? חשוב שהיא תעבור את הוועדות לתכנון ובנייה. חשוב להדגיש כי התוכנית חייבת לעבור שתי וועדות על מנת לקבל את האישור המיוחל שיאפשר לכם להתקדם לשלב הבא.

 • עדכון כל דיירי המתחם
לאחר השלמת כלל השלבים הללו וקבלת אישור לתב"ע החדשה, נציגי המתחם חייבים לעדכן בכל את כל דיירי המתחם. ברוב המקרים מדובר במשימה פשוטה למדי, אך לעיתים ישנם דיירים שאינם נמצאים בישראל ולוקח לא מעט זמן לאתר אותם.

 • בחירה של קבלן מבצע ויזם מקצועי
השלב החמישי הוא השלב החשוב מכולם. בשלב זה אתם נדרשים לבחור נכון את אנשי המקצוע שילוו את הפרויקט שלכם. חשוב להתיחס לשלב זה במלוא הרצינות במטרה להבטיח את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. איך בוחרים נכון? ישנן שתי המלצות חשובות שחשוב להביא בחשבון בעת הבחירה. 

תחילה חשוב לבחור נכון אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שהשלימו בעבר פרויקטים של התחדשות עירונית. אנשי מקצוע מנוסים שהשלימו בעבר פרויקטים של התחדשות עירונית מכירים היטב את כל שלבי הפרויקט ויודעים להיערך נכון. היערכות נכונה תשפר את מהירות התקדמות הפרויקט ותבטיח שהוא יהיה יעיל ונטול בעיות מיותרות.

שנית, מומלץ לבחור אנשי מקצוע שהשלימו פרויקטים שונים בעיר המגורים שלכם. חשוב לדעת כי לכל רשות מקומית ישנם דגשים שונים עליהם היא מקפידה. במידה ותבחרו נכון את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר שהשלימו פרויקטי בעיר שלכם, תוכלו להיות בטוחים כי הם יכירו את כל הדגשים החשובים של הרשות המקומית. הדגשים הללו יבטיחו לכם פרויקטים יעילים ומהירים במיוחד.

 • ניהול משא ומתן עם היזם על התמורה המקובלת וחתימה על חוזים
בחרתם בהצלחה את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור פרויקט פינוי בינוי באר שבע? כעת חשוב לשבת על משא ומתן. בשלב זה דיירי הבניין יושבים עם היזם במטרה לחתום על חוזים אישיים הכוללים את התמורה המקובלת. בשורות שהובאו מעלה הכרנו את התמורה המקובלת במסגרת הפרויקטים הללו. במקרים חריגים ניתן לקבל תמורות גבוהות יותר, ברוב המקרים מדובר על דיירים המחזיקים בדירות גג או בדירות גן. 

 

לעיתים ישנם דיירים הדורשים תמורות גבוהות למדי, מה שעלול לעכב את הפרויקט כולו ואף לפגוע בהיתכנותו.

 • פינוי כל דיירי המתחם
לאחר הסכמה על התמורות וחתימה של כל דיירי המתחם, חברת הבנייה תתחיל בפינוי כל הדיירים במטרה להתחיל בשלבי ההריסה. שלב זה נחשב לאחד השלבים הפשוטים והמהירים ביותר בפרויקט כולו.

 • קבלת היתר הריסה
לאחר פינוי של כל דיירי המתחם, חברת הבנייה תקבל את היתר ההריסה המיוחל ותתחיל להרוס את המבנים הקיימים, חברת בנייה מנוסה ומקצועית תדע להשלים את עבודות ההריסה ביעילות ובמהירות מירבית.

 • הריסת המתחם והכנת התשתיות
בשלב זה חברת הבנייה תהרוס בפועל, תפנה את הפסולת ותתחיל בעבודות הכנת תשתיות. שלב זה הוא שלב ביצועי ומשך הזמן שלו תלוי במקצועיות חברת הבנייה שלכם. שוב לזכור לבחור נכון חברת בנייה מקצועית שהשלימה בעבר מספר פרויקטים של פינוי בינוי באר שבע.

 • בניית מגדלי מגורים רבי קומות בסטנדרט גבוה
בשלב האחרון, לאחר הריסת המבנים, פינוי הפסולת והכנת התשתיות, ניתן להתחיל בשלבי הבנייה של מגדלי המגורים החדשים. ברוב הפרויקטים מדובר במגדלי מגורים רבי קומות הכוללים עשרות ואף מאות יחידות דיור חדשות בכל בניין.

לסיום, אם אתם מתכננים לקדם פרויקטים של פינוי בינוי באר שבע, קיימת חשיבות רבה שתכירו את כלל השלבים הללו ותבחרו נכון את אנשי המקצוע שלכם. בעזרת היכרות עם כל השלבים הללו תוכלו ליהנות מפרויקט מהיר ומתוכנן היטב, ללא הפתעות ובעיות מיותרות.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו