תמא 38 אילת

תמא 38 אילתמתכננים לקדם פרויקט של תמא 38 אילת? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל מה שאתם חייבים לדעת לפני תחילתו של פרויקט התחדשות עירונית. כמו כן בשורות הבאות נביא דגשים חשובים אודות העיר אילת. מתכננים לקדם פרויקט תמא 38 אילת באזור המגורים שלכם או שוקלים לעבור להתגורר בעיר אילת בשנים הקרובות? בשורות הבאות תוכלו למצוא ידע רב ורלוונטי וכלים מעשיים הן להחירת השכונה הטובה ביותר עבורכם בכל רחבי העיר והן בקידום פרויקטים שונים של התחדשות עירונית.

 

הכירו את הפרויקטים השונים להתחדשות העיר אילת

בשנים האחרונות המדינה מקדמת פרויקטים רבים של התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר אודות התוכנית, לרבות היכרות עם הסיבה המרכזית בגינה המדינה החליטה להוביל תוכנית התחדשות כלל ארצית, היכרות עם הפרויקטים השונים הקיימים בתוכנית, היכרות עם התמורה המקובלת בכל פרויקט, היכרות עם התנאים שחייבים להתקיים בכדי ליהנות מהפרויקטים השונים וכן היכרות עם תקן הבטיחות החשוב ביותר בענף הבנייה בשנים האחרונות.

 

הרשות המקומית מקדמת פרויקטים רבים של התחדשות עירונית – רוצים גם? כך תעשו זאת נכון!

אך לפני שנצלול לעומק הפרטים אודות הפרויקטים השונים, חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים אודות העיר הדרומית ביותר בישראל – אילת. בשנים האחרונות העיר אילת נהנית מפרויקטים רבים של התחדשות עירונית. הפרויקטים הללו מצטרפים לעוד לא מעט יתרונות שהעיר מציעה לכלל תושביה, מה שמושך רבים למגורים ברחבי העיר. רוצים להכיר כמה מהיתרונות הגדולים ביותר של העיר אילת? המשיכו לקריאת הפסקאות הבאות.

למעלה מ 53,000 תושבים בשטח כולל של למעלה מ 98,000 דונמים 

בשנת 1950 העיר אילת החלה את דרכה בישראל וכללה אלפים בודדים של מתיישבים. מאז ועד היום היא משכה ועדיין מושכת למחוזותיה תושבים רבים חדשים מידי שנה. נכון לכתיבת שורות אלה כמות התושבים בעיר עולה מעל ל 53,000 תושבים, מספר אשר צפוי להמשיך לגדול בכל שנה. שטחה של העיר גדול, אך כולל שטחים רבים שאינם מיושבים. על פי הרישומים הפורמליים שטחה של העיר הדרומית הוא כ 98,000 דונמים, מה שמבטיח לכלל תושביה היעדר צפיפות ואיכות חיים.

 

כל דרכי ההתניידות הקיימות כיום באילת

מיקומה הגיאוגרפי של העיר מצליח להרתיע רבים, אך חשוב לדעת כי בשנים האחונות ישנן תוכניות רבות לקיצור זמני ההגעה מאילת לאזורי מרכז הארץ. הפרויקטים השונים צפויים להבשיל בעוד מספר שנים, מה שיהפוך את דרכי ההתניידות לפשוטות ומהירות הרבה יותר. עד אז, חשוב לדעת כי לעיר יש מסוף תחבורה ציבורית המשרת את כל תושביה. ממסוף זה יוצאים אוטובוסים המובילים רבים לערים רבות בכל רחבי ישראל.

 

אפשרוית רבות של תחבורה ציבורית – לא חייבים רכב צמוד

מעבר ליכולת התניידות בין עירונית בעזרת תחבורה ציבורית מקומית, חשוב לדעת כי ישנם גם לא מעט אוטובוסים פנימיים המאפשרים לתושבי המקום להגיע לכל פינה ללא צורך ברכב פרטי. מתכננים לעבור להתגורר באילת ללא רכב פרטי? חשוב לדעת כי העיר מוכנה לבואכם עם מגוון אפשרויות טובות ויעילות של תחבורה ציבורית. מצפים למצוא מקום עבודה חדש בעיר הדרומית? בפסקה הבאה תכירו את מרבית משרות התעסוקה הקיימות באזור.

 

מחפשים עבודה בעיר? אילת מציעה לכם מגוון רחב של משרות שירותי תיירות

כידוע, העיר אילת מהווה מוקד תיירותי עיקרי של מדינת ישראל. תיירים רבים מכל רחבי הארץ וממדינות רבות בעולם בוחרים להגיע דווקא לאילת מידי קיץ. העיר שטופת השמש שוכנת לצד חוף הים האדם ומבטיחה לתיירים מגוון רחב של מוקדי תיירות מרעננים ומעניינים. מעבר למלונות הרבים, העיר כוללת אטרקציות חוף רבות, שלל אפשרויות ספורט ימי, אפשרויות צלילה מקצועיות, שחייה עם דולפינים ועוד שלל פעילויות שמצליחות למשוך תיירים רבים מכל רחבי העולם.

בוחרים את השכונה הטובה ביותר עבור המשפחה שלכם? הכירו את השכונות המרוחקות מאזורי התיירות

העיר מציעה לכל תושביה מגוון רחב של משרות אירוח בתחום התיירות. חשוב להדגיש כי ישנן משרות מגוונות בהתאם ליכולותיכם ולידיעותיכם המשתנות. עוד חשוב להבהיר כי לא כל שטחה של אילת כולל תיירות עניפה. ישנן שכונות מגורים פנימיות הכוללת התנהלות חיים שגרתית למדי ללא קירבה למוקדי התיירות השונים. משפחות רבות שבוחרות להמיר את מקום מגוריהם לעיר אילת ברוב המקרים מעדיפות דווקא את השכונות המרוחקות מאזורי התיירות. 

 

רוצים לקדם פרויקטים של תמא 38 אילת בבניין המגורים הישן שלכם? כך תדעו האם זה אכן אפשרי

מחליטים להשתלב בעיר ולקדם פרויקטים של תמא 38 אילת? בשורות הבאות נביא את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות התוכנית הממשלתית הגדולה להתחדשות עירונית. בתור התחלה חשוב שתכירו את הסיבה המרכזית בגינה המדינה החליטה לקדם פרויקטים רבים של התחדשות עירונית בשנים האחרונות. בניגוד לדעה הרווחת, הפרויקטים הללו אינם מהווים פיתרון לחידוש אסתטי בשכונות מיושנות.

 

מטרת העל של תוכנית התחדשות עירונית אינה קשורה לנראות השכונה, אלא לבטיחותה!

מטרת העל של הפרויקטים הללו אינה קשורה לנראות השכונה, אלא לבטיחותה. לא מעט אנשי מקצוע בתחום רעידות אדמה חוששים כי המדינה עלולה לסבול מרעידות אדמה חזקות בשנים הקרובות. במטרה להבטיח את יציבותם של כל המבנים הישנים ביותר, המדינה החליטה לקדם תוכנית ממשלתית גדולה להתחדשות עירונית. הפרויקטים הללו מבטיחים לבעלי הדירות המקוריות יתרונות רבים מעבר לחיזוק בסיסי הבניין, בשורות הבאות נכיר את התמורות המקובלות בכל פרויקט.

 

התנאים שחייבים להתקיים בכדי לקדם פרויקטים שונים של תמא 38 אילת

חשוב להדגיש שלא כל בניין ישן יכול לעבור פרויקט של תמא 38 אילת. המדינה קבעה מספר תנאים שחייבים להתקיים בשביל שהפרויקט יוכל להתקיים. התנאים הללו מטרתם להבטיח שהמדינה תגיע לבניינים עם רמת הסיכון הגבוהה ביותר לפגיעה בעת רעידת אדמה. ברוב המקרים מדובר בבניינים ישנים במיוחד. רוצים לדעת אם הבניין שלכם עומד בתנאים הקיימים להתחדשות עירונית? בשורות הבאות נמנה את התנאים המרכזיים שיקבעו את היתכנות הפרויקט בבניין שלכם.

 

תנאי הסף שחייבים להתקיים על מנת לקדם פרויקטים של תמא 38 אילת:

  • הפרויקטים השונים ייושמו על בניינים שנבנו לפני שנת 1980.
  • הפרויקטים השונים ייושמו על בניינים שאינם מיועדים להריסה.
  • הפרויקטים השונים ייושמו על בניינים הכוללים 2 קומות לכל הפחות.
  • הפרויקטים השונים ייושמו על בניינים שעברו בדיקה של מהנדס מקצועי.
אם הבניין שלכם עומד בכל התנאים הללו, קיים סיכוי גבוה שהוא יעבור פרויקט של תמא 38 אילת בשנים הקרובות. עדיין לא קניתם דירה בעיר ורוצים לקנות דירה עם סיכוי גבוה להתחדשות עירונית? חשוב לדעת לבחור נכון את הדירה בהתאם לסביבה הכללית. ישנן שכונות חדשות הכוללות בנייה חדשה שלא צפויות לעבור התחדשות עירונית בעתיד הקרוב. לעומת זאת, ישנן שכונות ישנות שבנייתם הושלמה לפני מספר עשורים, והן צפויות ליהנות מהפרויקטים השונים.

 

תקן 413 יבטיח למבנה המגורים שלכם יציבות מיטבית בעת רעידות אדמה 

חשוב להדגיש כי החל משנת 1980 חלה חובה לשלב בבנייה תקן בטיחות ייעודי כנגד רעידות אדמה. תקן 413 הוא תקן בטיחות המיועד לשמור על יציבות מבנים בעת רעידות אדמה. מרבית הבניינים שנבנו לפני שנת 1980 אינם כוללים תקן זה ולכן המדינה מקדמת בהם את הפרויקטים השונים. לפני שאתם בוחרים לקדם פרויקט של תמא 38 אילת, חשוב שתכירו גם את הפרויקטים השונים בתוכנית. בשורות הבאות נכיר מקרוב את הפרויקטים השונים וכן את התמורה המקובלת בכל פרויקט.

 

הפרויקטים המובילים בתוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית הם:

  • פרויקט תמא 38 אילת
הפרויקט הראשון והשכיח ביותר ברחבי העיר הוא תמא 38 אילת. תמא 38 אילת הוא פרויקט הכולל חיזוק הבניין הקיים. כלומר, במסגרת פרויקט זה לא הורסים את הבניין הקיים לטובת בניית בניין חדש, אלא מחזקים את הבניין הקיים ודואגים שהוא יכלול את כל תקני הבטיחות הנדרשים. חשוב להדגיש כי הפרויקט נעשה בליווי מהנדסים מקצועיים שבוחנים היטב את מצב הבניין לאורך כל שלבי העבודה. 

במסגרת הפרויקט בעלי הדירות יהנו מחיזוק משמעותי של יסודות הבניין והבטחה כי הוא יעמוד בתקני הבטיחות הנדרשים. מעבר לכך, הבניין יעבור שיפוץ חיצוני משמעותי, שיפוץ חדר המדרגות, הוספה של מעלית, הוספה של עוד 2.5 קומות, הוספה של מרפסת שמש לכל דירה, הוספה של חדר ממ"ד לכל דירה ולעיתים גם הוספה של מחסן צמוד לכל דירה.

  • פרויקט תמא 38/2 אילת
פרויקט תמא 38/2 אילת הוא פרויקט שונה בתכלית הכולל הריסה מוחלטת של מבנים לטובת בניית מבני מגורים חדשים. פרויקט זה כולל הריסה של בניין בודד במטרה לבנות בניין מגורים חדש המבטיח הקפדה על כל תקני הבטיחות המחמירים ביותר שקיימים כיום. חשוב לדעת כי במסגרת פרויקט זה כלל דיירי הבניין ידרשו לעזוב את דירתם לאורך כל תקופת הבנייה. התמורה המקובלת בפרויקט זה גבוהה יותר וכוללת קבלת דירה חדשה.

הדירה החדשה שתתקבל תהיה גדולה יותר, ותכלול חדר ממד, מרפסת שמש ולעיתים גם מחסן צמוד. ברוב הפרויקטים הללו דיירי הבניין יקבלו גם חניה פרטית.

  • פרויקט פינוי בינוי אילת
פרויקט פינוי בינוי אילת נחשב לפרויקט הגדול מכולם. במסגרת פרויקט זה הורסים מתחם שלם של בניינים במטרה לבנות מגדלי מגורים רבי קומות. במסגרת פרויקט זה מוסיפים עשרות ואף מאות יחידות דיור חדשות בכל בניין, מה שמחייב הכנה נכונה, בניית תוכנית בניין עיר חדשה ועבודות שיקום סביבתיות. פרויקט זה נחשב גם לפרויקט הארוך מכולם בשל מורכבותו. ומה לגבי התמורה? גם בסעיף זה פרויקט זה נחשב לטוב מכולם. 

דיירי המתחם המקורי יקבלו דירות חדשות בקומות גבוהות. סטנדרט הבנייה גבוה וכולל לובי מפואר, בניינים רבי קומות הכוללים כמה מעליות וחניה תת קרקעית. הדירות שיתקבלו יהיו גדולות יותר באופן משמעותי (עד כ 25 מטרים רבועיים ברוב הבפרויקטים). הגדלת הדירות תכלול חדר ממד לכל דירה, מרפסות שמש וחלל מרכזי רחב ידיים. אז אם גם אתם מתכננים לקדם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית בעיר אילת, חשוב שתבחרו נכון את הפרויקט המדוייק ביותר עבורכם.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו