תמא 38 אשקלון

תמא 38 אשקלוןבשנים האחרונות ערים רבות בכל רחבי הארץ מקדמות פרויקטים רבים של התחדשות עירונית. לפני לא מעט שנים מדינת ישראל החליטה לצאת עם תוכנית ממשלתית להתחדשות עירונית. מטרת העל של תוכנית זו היא לחזק מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה אפשריות. בתחילת הדרך התוכניות השונות נחלו כישלון. פרויקטים בודדים יצאו לדרך במשך שנים ארוכות ונראה היה ברור שקיים צורך עז בשינוי מהותי בכדי להצליח. ואכן מאז ועד היום חלו לא מעט שינויים משמעותיים שהפכו את הפרויקטים הללו לאטרקטיביים במיוחד, הן ליזמים והן לדיירים.

 

השינויים הגדולים בפרויקטים השונים – כך הצליחו לקדם היתכנות של אלפי פרויקטים בשנים האחרונות

אחד השינויים המשמעותיים ביותר הוא הורדה של אחוז המסכימים. בתחילת הדרך בכדי להתחיל פרויקטים שונים של התחדשות עירונית היזם היה חייב לקבל את אישורם של כל דיירי הבניין. אם דייר אחד הביע את התנגדותו, הפרויקט לא יכל לצאת לפועל. כיום המצב שונה בתכלית. ישנם פרויקטים מחייבים את הסכמתם של 80% מכלל דיירי הבניין או המתחם, וישנם פרויקטים הכוללים הסכמה נמוכה יותר של כ 66% מכלל דיירי המתחם או הבניין. שינוי זה ועוד רבים נוספים גרמו לתוכנית הממשלתית להפוך מבוקשת במיוחד.

 

הכירו את היתרונות הגדולים של התוכניות הממשלתיות להתחדשות עירונית – השבחה של עשרות אחוזים בשווי הנכס!

רוצים ליהנות מכל היתרונות של התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נגע בכל הדגשים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקדם את הפרויקטים השונים באזור המגורים שלכם. בין כלל הדגשים החשובים נגע בהבדלים המשמעותיים בין הפרויקטים השונים, נכיר את התמורה המקובלת בכל פרויקט, נכיר את תנאי הסף שהמדינה החליטה שחייבים להתקיים בשביל לקדם את הפרויקטים, נכיר את המטרה המרכזית של בפרויקטים ועוד.

מספר דגשים חשובים אודות אחת הערים המתפתחות ביותר באזור הדרום

אך לפני שנכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים אודות התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית, קיימת חשיבות רבה שתכירו את אחת הערים המתפתחות ביותר בשנים האחרונות – אשקלון. לפני שנגע בתמא 38 אשקלון, חשוב שתכירו את העיר עצמה. אז כבר בפתיחת הדברים חשוב להדגיש ולומר כי העיר אשקלון עוברת שינויים רבים בשנים האחרונות. נכון לכתיבת שורות אלה העיר אשקלון נחשבת לאחת הערים המובילות באזור דרום הארץ. העיר שינתה את פניה בשנים האחרונות וצפויה להמשיך בשינוי החיובי. השינויים הללו מושכים ביקושים רבים מכל רחבי הארץ.

 

אשקלון החלה את דרכה בשנת 1948 ומאז הצליחה למשוך למחוזותיה לא פחות מ 150,000 תושבים!

אז איך הכל התחיל? העיר אשקלון החלה את דרכה בשנת 1948 בתור מועצה מקומית. מאז ועד היום העיר הגדילה את שטחה וכמובן גם את כמות תושביה. נכון לכתיבת שורות אלה העיר כוללת לא פחות מ 150,000 תושבים ושטחה משתרע על פני למעלה מ 45,000 דונמים. התפתחותה של העיר גוררת הגירה חיובית ומזה שנים ארוכות שהעיר מגדילה את כמות תושביה בהתמדה בכל שנה. על פי בדיקות רבות שנערכו בנושא עולה כי העיר מוסיפה לגבולותיה למעלה מ 2% תושבים בכל שנה.

 

חולמים לגור באשקלון? תכירו את צירי התנועה המרכזיים וכן את השכונות המובילות בעיר

חולמים על מגורים באשקלון? חשוב שתכירו כמה דגשים חשובים אודות אפשרויות התחבורה שהיא מציעה לתושביה. העיר כוללת כבישים בין עירוניים המובילים את תושביה במהירות ובקלות לכל חלקי הארץ. בין הצירים המרכזיים ביותר שעוברים בשטחה ניתן למנות את כביש 4, כביש 35 וכן כביש 3. בעזרת תנועה על הכבישים הללו תושבי העיר יכולים לנוע לכיוון גוש דן, אזור ירושלים, קריית גת ועוד ערים מרכזיות רבות. 

 

מתניידים בעזרת תחבורה ציבורית? 

אם לא די בצירי התנועה המרכזיים הללו, חשוב לדעת כי העיר מונה גם לא מעט אוטובוסים המשרתים את כל התושבים שבוחרים להתנייד בעזרת תחבורה ציבורית. מתכננים להתנייד באזור בעזרת תחבורה ציבורית? חשוב לדעת כי העיר כוללת תחנה מרכזית גדולה הכוללת קווים רבים לכל רחבי הארץ. חברות דן דרום, אד ואפיקים מסיעים תושים רבים בכל רחבי העיר ומחוצה לה מידי יום. האוטובוסים השונים מגיעים בתדירות גבוהה, מה שמאפשר לתושבים רבים להשאיר את הרכב בחניה ולהתנייד בעזרת תחבורה ציבורית בלבד.

 

תחנת הרכבת שופצה בשנת 2022 ומבטיחה לכלל נוסעיה תדירות גבוהה ושירות מיטבי

עוד חשוב לדעת כי בעיר פועלת תחנת רכבת ישראל. בעזרת תחנת הרכבת ששופצה לאחרונה בשנת 2022, תוכלו להתנייד למקומות רבים בכל רחבי הארץ בקלות ובמהירות. אפשרויות ההתניידות הנוחות הללו גורמות לרבים לבבחור לקבוע את מקום מושבם דווקא בעיר זו. אם גם אתם חושבים לרכוש דירת מגורים בעיר אשקלון, הדגש הבא שאתם חייבים להכיר הוא השכונות השונות ברחבי העיר. העיר כולל לא מעט שכונות וותיקות לצד שכונות חדשות ומתחדשות. מתכננים לרכוש דירה ולקדם פרויקט תמא 38 אשקלון? חשוב שתגעו לבחור נכון את השכונות הוותיקות המיועדות להתחדשות עירונית. 

 

השכונות המובילות בעיר אשקלון:

 • ברנע.
 • עיר ימים.
 • הנשיא הרצוג.
 • נאות ברנג.
 • נווה דקלים.
 • עיר היין.
 • מגדל.
 • רמת אשכול.
 • כוכב הצפון.
 • נווה אילן.
 • גן הורדים.
 • גבעת הפרחים.
 • נווה ים.
כלל השכונות הללו ועוד רבות אחרות מרכיבות את אחת הערים המובילות בדרום הארץ. חשוב להדגיש ולומר כי ישנם שכונות חדשות שנבנו בשנים האחרונות לצד שכונות וותיקות שהחלו את דרכן עם הקמת המדינה. רוצים להתגורר באזור הכולל חווית מגורים שלמה, לרבות כל החנויות וצורכי הפנאי בקרבת מקום המגורים שלכם? השכונות החדשות ביותר הן התשובה עבורכם. מנגד, אם אתם בוחרים לרכוש דירה ישנה במטרה לקדם בה פרויקט תמא 38 אשקלון, חשוב לדעת לבחור נכון את השכונות הישנות שצפויות לעבור התחדשות עירונית בעתיד הקרוב. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר אודות התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית.

 

מטרת העל של התוכנית הממשלתית – התמודדות מיטבית עם רעידות אדמה!

תחילה חשוב לפתוח ולומר כי התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית נועדה בעיקר לחיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. בשנים האחרונות אנשי מקצוע רבים מעריכים כי תיתכן רעידת אדמה ברחבי ישראל. לכן, המדינה החליטה להקים תוכנית ממשלתית לחיזוק מבנים ישנים שנמצאים בסכנת קריסה בעת רעידות אדמה. תכונית זו אינה מתאימה לכל בניין ישן. המדינה החליטה על כמה תנאים בסיסים במטרה להבטיח שכל הבניינים עם רמת הסיכון הגבוהה ביותר יעברו הליך חיזוק ראשונים.

כך תדעו לבחון אם הבניין שלכם יכול לעבור התחדשות עירונית בעתיד הקרוב

רוצים לדעת אם הבניין שלכם עומד בתנאי המדינה להתחדשות עירונית? בשורות הבאות נביא כמה מהתנאים המשמעותיים ביותר. חשוב להדגיש כי מעבר לתנאים הללו, התוכניות להתחדשות עירונית חייבות לעבור לא מעט אישורים במטרה להבטיח את ביצוע העבודה בשטח. אז רגע לפני שאתם מתחילים לקדם את הפרויקט בבניין המגורים שלכם, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות ותכירו את התנאים המשמעותיים ביותר.

 

התנאים שחייבים להתקיים בשביל לקדם פרויקט תמא 38 אשקלון:

 • בניין הכולל שתי קומות לכל הפחות.
 • בניין שאינו מיועד להריסה.
 • בניין שנבדק על ידי מהנדס מקצועי.
 • בניין שנבנה לפני שנת 1980.
בשנת 1980 החל תקן 413 להשתלב בבנייה הישראלית. תקן זה הוא תקן בטיחות שכל מטרתו להבטיח יציבות בעת רעידות אדמה. החל משנת 1980 הוא הפך מחייב לכלל חברות הבנייה הפועלות בגבולות ישראל. לכן, אם הבניין שלכם נבנה לאחר שנת 1980, הסיכויים שהוא יעבור פרויקט של התחדשות עירונית קטנים מאוד. הבניין שלכם נבנה לפני שנת 1980? הוא אינו כולל תקן בטיחות בפני רעידות אדמה וכדאי לנסות לקדם פרויקטים של התחדשות עירונית כמה שיותר מהר.

 

הכירו את הפרויקטים השונים – ישנם שינויים מהותיים שחשוב שתכירו טרם קידום פרויקט במקום מגוריכם!

רוצים לקדם פרויקט של תמא 38 אשקלון? חשוב שתכירו את כלל הפרויקטים הקיימים כיום במטרה לבחור נכון את הפרויקט המדוייק ביותר עבורכם. בשורות הבאות נכיר את הדגשים החשובים ביותר אודות כל פרויקט כך שתכירו את כל הפרטים החשובים לפני שתתחילו במסע קידום תמא 38 אשקלון.

 

הפרויקטים המרכזיים בתוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית:

תמא 38 אשקלון

פרויקט תמא 38 אשקלון הוא אחד הפרויקטים השכיחים ביותר באשקלון בפרט, ובכל רחבי הארץ בכלל. פרויקט זה כולל חיזוק מבנים ישנים ללא הריסתם כלל. רוצים להמשיך להתגורר בדירת המגורים שלכם לאורך כל שלבי הבנייה? פרויקט תמא 38 אשקלון יכול להתאים עבורכם. במהלך הפרויקט חברת בנייה מקצועית תחזק את יסודות הבניין ותבטיח שהוא יעמוד בכל תקני הבטיחות הקיימים כיום. לאחר השלמת כל שלבי החיזוק הבניין יעמוד בתקן 413 כנגד רעידות אדמה.

כמו כן חשוב שתכירו את התמורה המקובלת בפרויקט תמא 38 אשקלון. התמורה המקובלת כוללת חיזוק יסודות הבניין, שיפוץ חיצוני של הבניין, שיפוץ פנימי של הבניין, הוספה של מעלית, הוספה של 2.5 קומות, הוספה של מרפסות שמש, הוספה של חדרי ממ"ד ולעיתים גם הוספה של מחסן צמוד.

 

תמא 38/2 אשקלון

פרויקט תמא 38/2 אשקלון שונה מפרויקט תמא 38 אשקלון. במסגרת פרויקט זה הורסים את הבניין הישן במטרה לבנות בניין חדש. חשוב להדגיש כי הפרויקט מיושם על בניין בודד בלבד. כמו כן חשוב להדגיש כי לאורך כל שלבי העבודה דיירי הבניין אינם מתגוררים בדירתם. הפרויקט נחשב למעט מתגמל יותר בגין העובדה שדיירי הבניין מקבלים דירות חדשות בבניין חדש. התמורה המקובלת אף היא כוללת דירות גדולות הכוללות חדרי ממ"ד, מרפסות שמש ולעיתים מחסן צמוד. בפרויקט זה דיירי הבניין יקבלו גם חניה צמודה ופרטית.

 

פינוי בינוי אשקלון

פרויקט פינוי בישראל זה נחשב לפרויקט הגדול ביותר. במסגרתו הורסים מתחם בניינים לטובת בניית מגדלי מגורים רבי קומות. מגדלים אלה נבנים בסטנדרט גבוה ומבטיחים את התמורה הגדולה ביותר. לאחר השלמת כל שלבי הבנייה, בעלי הדירות במתחם המגורים המקורי יקבלו דירות חדשות, גדולות ובקומות גבוהות. ברוב המקרים מדובר על דירות הגדולות בכ 25 מטרים רבועיים מהדירה המקורית. מעבר להגדלת הדירה, הדיירים יהנו ממתחם מגורים ברמה גבוהה וברוב המקרים גם משיפור סביבתי משמעותי. התמורה בפרויקט זה נחשבת לתמורה הגבוהה ביותר.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו