תמא 38 בחדרה

תמ"א 38 היא תכנית מתאר עירונית אשר נועדה להקנות לדיירים בדירות ישנות ובמבנים ישנים, איכות חיים ובטחון. לתכנית, מלבד היכולת לחדש מבנים ולהפוך אותם ליציבים ותקינים, ישנם יתרונות רבים שחשוב להכיר. אז מה צריך לדעת על תמ"א 38 ומהם היתרונות שנלווים לה? הכל בהמשך.

תמא 38 בחדרה– מדוע זה כדאי?

ראשי תיבות תמ"א 38 עם עיריית חדרה הן "תכנית מתאר עירונית", בזמן שתכנית זאת שהחלה להכנס לתודעה כבר בשנות ה 80 המוקדמות, נועדה לחזק מבנים ישנים בכל רחבי הארץ.

תכנית המתאר הארצית החלה לצבור תאוצה ולצאת לפעול בתחילת שנות ה 2000 תוך שבשנת 2005 היא אושרה על ידי ממשלת ישראל.

התכנית נועדה לחזק מבנים ישנים נגד רעידות אדמה וליצור איכות חיים במקום ובכך להביא אוכלוסיות צעירות לעיירות פיתוח, אל אזורי הפריפריה, כמו גם אל שכונות הנחשבות פחות איכותיות בשל המבנים הישנים שנמצאים במקום.

מה מתבצע במסגרת תכנית תמ"א 38?

תכנית זאת, אשר החלה את דרכה בחיזוק ושיפוץ מבנים עם חברה מלווה כמו חברת כמה 38, צברה תאוצה בזמן שיותר יזמים החלו להגיש את מועמדותם למכרזים עבור הפרויקטים השונים וזאת בשל היכולת לחזק בניינים, אך בד בבד להוסיף להם קומות עם דירות חדשות אותן ימכור היזם לדיירים חדשים שיגיעו למקום.

עם השנים ובהתאם לתיקון בתכנית שידוע גם בשמו "תמ"א 38 2 כם חברת כמה 38", הבינו המומחים כי הדרך לבצע את השיפוצים על הצד הטוב ביותר תעשה באמצעות הריסת המבנה הקיים ובניית מבנה חדש במקום. בכך אפשר ליהנות ממבנה רב קומות יעיל יותר עבור הדיירים.

במסגרת הבנייה מורחבות הדירות הקיימות, אל הדירות מוסיפים מרפסת, עוד מבצעים הקבלנים והיזמים הוספת ממד לכל דירה, הוספת מעלית או התקנת מעלית חדשה במקום, שיפוץ לובי, טיפוח הגינה המשותפת, תיקוני מעקות ומדרגות וכל מה שדרוש כדי להקנות חיים איכותיים יותר במקום…

מהם היתרונות של תמ"א 38 ומדוע זה כדאי?

תהליך זה מקנה לדיירים קיימים ודיירים חדשים מגוון יתרונות, כגון:

  • העלאת ערך הנכס.
  • הוספת מרחב מוגן.
  • טיפוח הסביבה.
  • הרחבת הדירה.
  • נוחות ואיכות חיים.

בשל כל היתרונות, כמו גם באמצעות חברות בנייה טובות שמבצעות את התהליך על הצד הטוב ביותר: רבים מדיירי מבנים ישנים כמהים כי במבנה שלהם יערך פרויקט תמ"א38, בזמן שבחירת יזם טוב וחברת בנייה מקצועית – יקנו לכם מבנה חדיש, נעים ואיכותי.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו