תמ"א 38 בעיר יבנה

תמ"א 38 בעיר יבנה – מחפשים סביבה צעירה? הכירו את העיר הצעירה בישראל!

תמא 38 בעיר יבנהחושבים לרכוש דירה למגורים או להשקעה בעיר יבנה? בשורות הבאות תקבלו מידע רב שיעזור לכם לבחור נכון את האזור המדוייק ביותר עבור כל הצרכים שלכם. בהמשך המאמר נכיר מקרוב את העיר יבנה, נגע בהליך הקמתה, נציג את תוכניותיה העתידיות, נכיר את שכונותיה המובילות, נדבר על היתרונות הגדולים הטמונים במיקומה הגיאוגרפי ונציג את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר על תוכניות התחדשות עירונית – תמ"א 38 בעיר יבנה. אז רגע לפני שאתם מתחילים במסע חיפושים מפוזר ללא כל מיקוד, חשוב שתפנו מספר דקות בודדות לקריאת הפסקאות הבאות.

 

עם למעלה מ 60% תושבים בגילאי 50 ומטה וביקוש בלתי פוסק – העיר יבנה ממוקמת במקומות הראשונים ברשימת הערים המתפתחות בישראל

יבנה היא אחת הערים הצעירות ביותר במדינה – הוכרזה כעיר בשנת 1986 ומונה למעלה מ 60% תושבים בגילאי 50 ומטה. נכון לכתיבת שורות אלה העיר מונה מעט יותר מ 50,000 תושבים, אך נתון זה צפוי להשתנות בקצב מהיר. העיר המתפתחת נהנית מהגירה חיובית גבוהה במיוחד מידי שנה. זוגות צעירים רבים בוחרים לרכוש נכסים בעיר הצעירה שמבטיחה להם ולמשפחתם חברה בת גילם, מוסדות חינוך איכותיים ויתרונות רבים נוספים. הרשות המקומית מבינה את החשיבות של ההגירה החיובית ועומלת רבות לקידום תוכניות פיתוח משמעותיות. כיום, ישנן תוכניות שאפתניות במיוחד הכוללת בנייה של כ 16,000 יחידות דיור חדשות בעתיד הקרוב. תוספת זו עתידה להביא לגידול ניכר ואף להכפלה בכמות התושבים בעתיד הקרוב.

המיקום האידיאלי – הכירו את כל היתרונות של העיר השוכנת בין אשדוד לתל אביב

כפי שציינו מעלה, מיקומה הגאוגרפי של העיר מבטיח לכלל תושביה יתרון משמעותי. העיר ממוקמת בין אשדוד לתל אביב ומבטיחה לתושביה שני מוקדים מרכזיים במרחק נסיעה של כ 20 דקות בלבד. בשנים האחרונות לא מעט אנשים שלא מצליחים להתמודד עם מחירי הדיור הגבוהים בתל אביב בפרט ובכל הערים הסמוכות לה בכלל, בוחרים להרחיב את המעגל ולהתגורר בערים במעגל השני והשלישי. העיר יבנה נהנית מהגירה של משפחות רבות שבוחרות לחסוך עשרות אחוזים במחיר הדיור וליהנות מאחת הערים המתפתחות של ישראל. רבים מתושבי יבנה עובדים בתל אביב, באשדוד ובערים הסמוכות. מעבר לעובדה שמיקומה הגיאוגרפי של יבנה מבטיח לכלל תושביה מגוון רחב של מקומות תעסוקה בקרבת מקום, תושביה נהנים גם ממקומות פנאי ובידור רבים, מפארקים גדולים, ממוסדות להשכלה גבוהה ומעוד מוסדות רבים וחיוניים שנמצאים בערים הגדולות הסמוכות לה.

 

נתיבי תחבורה ראשיים ואפשרויות רבות של תחבורה ציבורית – התניידות מהירה, יעילה ונוחה לערים רבים בכל רחבי ישראל

בעזרת נתיבי תחבורה מרכזיים כמו כביש 4, כביש 6 וכביש 431 תוכלו להגיע לערים רבות ומרכזיות תוך דקות בודדות של נסיעה. תוך 20 דקות נסיעה תגיעו לתל אביב, תוך 10 דקות נסיעה תגיעו למרכז רחובות, תוך רבע שעה נסיעה תגיעו לראשון לציון, לאשדוד ולחוף הים. לא מתניידים עם רכב צמוד? בטח תשמחו לשמוע שהעיר יבנה כוללת 2 תחנות רכבת המבטיחות לכלל תושביה אפשרות התניידות מיטבית, יעילה ומהירה לכל ערי המדינה.

 

פרס היופי או פרס החינוך מעניינים אתכם? הכירו את הפרסים הרבים שהעיר הספיקה לזכות בהם בשנים האחרונות

מעבר למיקומה המנצח, אפשרויות התחבורה והבנייה החדשה, יבנה מבטיחה לכלל תושביה עיר מטופחת ויפה הכוללת רשות מקומית חזקה שמתמידה לפתח ולקדם אותה ככל הניתן. העיר זכתה בפרסים רבים בשנים האחרונות, ביניהם פרס יופי ופרס חינוך. מחפשים מקום לחנך בו את הילדים שלכם? יבנה היא התשובה הטובה ביותר עבורכם. העיר מקדמת חזון של שכונות ירוקות המבטיחות שמירה על איכות הסביבה ללא כל פגיעה ברווחת התושבים.

 

תוכנית המתאר השאפתנית של יבנה – אלפי יחידות דיור חדשות, מאות דונמים יוקדשו למבני ציבור ושבילי הליכה ואופניים יסללו

בתוכנית המתאר הקיימת לפיתוח העיר בשנים הקרובות ישנן תוספות רבות שצפויות לשפר את איכות חיי כלל תושבי העיר. בין כלל התוספות המשמעותיות ניתן למנות הוספה של אלפי יחידות דיור חדשות, מאות אלפי מטרים רבועיים יוקדשו לפיתוח אזורי מסחר שיכללו מגוון רחב של חנויות לרווחת התושבים, מעל 200 דונם יוקדשו לבניית מבני ציבור וקהילה, שבילי הליכה ואופניים גם הם חלק מהתוכנית החדשה, מכללה ופארק עירוני יתווספו במסגרת התוכניות ועוד. כלל השינויים הללו צפויים להביא להכפלה בכמות התושבים המתגוררים בעיר עד לשנת 2035.

 

לא כל שכונה בעיר תוכל להתאים לכם – הכירו את השכונות המובילות שיש לעיר להציע

נשמע לכם מעניין? בשורות הבאות נכיר את השכונות המובילות שיש לעיר להציע. חשוב להדגיש כי ישנן שכונות ותיקות לצד שכונות חדשות ומתפתחות. מחירי הדיור משתנים בין השכונות השונות בהתאם לאופי בניית הנכסים בשכונה, למיקומה הגיאוגרפי וכן לכלל המוסדות הקיימים בשטחה. אז רגע לפני שאתם בוחרים את דירת המגורים שלכם, הנה לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על השכונות המובילות בעיר.

 

תמ"א 38 בעיר יבנה: השכונות המובילות בעיר יבנה הן:

  • נאות שז"ר

 שכונת נאות שז"ר היא אחת השכונות הוותיקות בעיר. השכונה ממוקמת בחלקה המזרחי של העיר והיא ממוקמת בקרבה לכביש מס 42. הבנייה בשכונה מתאפיינת בבנייה נמוכה וישנה המגדילה את הסיכויים לתוכנית התחדשות עירונית – תמ"א 38 בעיר יבנה. כמו כן מחירי הדיור בשכונה מעט נמוכים בהשוואה לממוצע העירוני, מה שיכול להסב לבוחרים בשכונה עליית ערך משמעותית במידה והשכונה אכן תיהנה מפיתוח.

 

  • נאות בן גוריון

 שכונת נאות בן גוריון אף היא שכונה ותיקה הכוללת מבנים ישנים ונמוכים. מחפשים שכונות חדשות הכוללת מבנים גבוהים עם סטנדרט בנייה גבוה? שכונת נאות בן גוריון היא לא התשובה עבורכם. מרבית תושבי השכונה משתייכים למעמד סוציו אקונומי בינוני ומחירי הדיור בה מעט זולים בהשוואה לממוצע העירוני.

 

  • רמות בן צבי

 שכונת רמות בן צבי נמנית יחד עם השכונות הוותיקות של העיר. השכונה ממוקמת בחלקה המזרחי של העיר וכוללת בעיר מבנים ישנים ונמוכים. בדומה לשכונת נאות שז"ר גם רמות בן צבי ממוקמת בקרבה לכביש מספר 42, מה שמאפשר לכלל תושבי השכונה יכולת התניידות נוחה מחוץ לעיר.

 

  • נאות אשכול

 שכונת נאות אשכול ממוקמת במרכז העיר. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה של בניינים נמוכים. מרבית תושביה משתייכים למעמד סוציו אקונומי בינוני ומחירי הדיור בשכונה מעט נמוכים בהשוואה לממוצע העירוני.

 

  • רמות ויצמן

 שכונת רמות ויצמן ממוקמת במרכז העיר ואף היא נכללת ברשימת השכונות הוותיקות שיש לעיר להציע. חשוב להבהיר כי כלל השכונות הוותיקות הללו צפויות ליהנות מפרויקטים רבים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 בעיר יבנה. רוצים ליהנות מהשבחה משמעותית בערך הנכס? שכונת רמות ויצמן יכולה להתאים עבורכם.

 

  • נאות בגין

 שכונת נאות בגין מעט שונה מהשכונות שהובאו מעלה. השכונה ממוקמת במרכז העיר והיא כוללת בנייה רוויה של בניינים מעט גבוהים יותר בהשוואה לשכונות לעיל. כמו כן השכונה כולל רחובות של בתים פרטיים צמודי קרקע, כך שאם אתם מחפשים בתים פרטיים בעיר, בשכונה זו תוכלו למצוא כמה מהם. מחירי הדיור בשכונה מעט גבוהים יותר בהשוואה לשכונות לעיל אך מעמדם הסוציו אקונומי של מרבית תושבי השכונה הוא עדיין בינוני.

 

  • נאות עידן

 שכונת נאות עידן היא שכונה הממוקמת בחלקה המערבי של העיר. שכונה זו נחשבת לשכונה יוקרתית המבטיחה לכלל תושביה בתים פרטיים ושטחים פתוחים. מחירי הדיור בשכונה גבוהים מהמחיר הממוצע העירוני ומרבית תושביה מתגוררים בצמודי קרקע. השכונה נמצאת בקרבה לכביש 4 ומאפשרת לכלל תושביה יציאה מהירה ונוחה מהעיר.

 

  • נאות רבין

 שכונת נאות רבין ממוקמת בחלקה הדרומי של העיר וכוללת לא מעט מבנים בבנייה רוויה ומגדלים רבי קומות. השכונה מכונה שכונה ירוקה ומבטיחה איכות סביבה לכלל תושביה. מחירי הדיור בשכונה מעט גבוהים יותר בהשוואה לממוצע האזורי. הבנייה של המגדלים נחשבת לבנייה בסטנדרט גבוה שמבטיחה לכל המתגוררים בבניינים, דירות רחבות ידיים הכוללות מרפסות וחדרי ממ"ד.

 

  • נאות שמיר

 שכונת שמיר ממוקמת בדרום מערב העיר. לדעת רבים, מיקומה הגאוגרפי של שכונה זו הוא המיקום הטוב ביותר שיש לעיר יבנה להציע. בשכונה ישנם לא מעט בניינים בבנייה רוויה ומגדלים רבי קומות. מחירי הדיור בשכונה מעט גבוהים יותר בהשוואה לממוצע האזורי. השכונה סמוכה למחלף חדש המתחבר לכביש 4.

רוצים ליהנות מכל היתרונות הגדולים ביותר של אחת הערים המתפתחות ביותר בישראל? קיימת חשיבות רבה לבחור נכון את השכונה המתאימה ביותר עבור כל הצרכים שלכם. בחירה נכונה תבטיח שתיהנו מאיכות חיים, אפשרויות כניסה ויציאה מהירות מהעיר וכן מהשבחה עתידית. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר אודות פרוייקטים של התחדשות עירונית בעיר – תמ"א 38 בעיר יבנה.

 

תמ"א 38 בעיר יבנה: התוכנית הממשלתית שצפויה להשביח את הנכסים שלכם בעשרות אחוזים

תחילה, חשוב לדעת כי תוכנית תמ"א 38 בעיר יבנה היא תוכנית ממשלתית. מדינת ישראל מתקצבת ומקדמת פרוייקטים רבים להתחדשות עירונית בשכונות ישנות בהן מרבית המבנים נבנו לפני כמה עשרות שנים. הסיבה המרכזית בגינה המדינה החלה בתוכנית תמ"א 38 היא החשש מרעידות אדמה. לא מעט אנשי מקצוע בתחום סבורים כי המדינה צפויה לסבול רעידות אדמה בעוצמות שונות בשנים הקרובות. בניינים ישנים שנבנו לפני כמה עשרות שנים ללא כל הקפדה על התקנים הנדרשים נמצאים בסכנת קריסה ממשית. לכן, בשנים האחרונות מדינת ישראל מקדמת פרוייקטים רבים של התחדושת עירונית – תמ"א 38 בעיר יבנה בפרט ובערים רבות בכל ישראל בכלל.

 

תמ"א 38 בעיר יבנה: השינויים הכלולים בתוכנית – תוספת חדר ממ"ד, תוספת מרפסת שמש ומעלית חדשה לבניין

 התוכנית כוללת שינויים רבים בבניינים ישנים. בין כלל השינויים ניתן למנות את הוספת יחידות דיור חדשות על גג הבניין, חיזוק הבניין עד כדי מצב בו הוא עומד בכל התקנים הקיימים כנגד רעידות אדמה, שיפוץ הבניין בחלקו הפנימי והחיצוני, הוספת מעלית, הוספת חדרי ממ"ד חדשים לכל דירות הבניין, הוספת מרפסות שמש לכל דירות הבניין ועוד. השינויים הללו צפויים להעלות את ערך הנכסים בעשרות אחוזים. בעיר יבנה ישנן שכונות רבות שצפויות ליהנות מהתחדשות עירונית, בחרו נכון את השכונה המתאימה ביותר עבורכם.

לא כל בניין ישן יעבור תמ"א 38 ביבנה – הכירו את התנאים שחייבים להתקיים בשביל ליהנות מהיתרונות הרבים של התוכנית הממשלתית

נקודה אחרונה שחשוב שתכירו אודות פרויקטים של תמ"א 38 בעיר יבנה – לא כל מבנה ישן יכול לעבור התחדשות עירונית. המטרה המרכזית של המדינה היא להגיע לכמה שיותר מבנים ישנים שנמצאים ברמת הסיכון הגבוהה ביותר. לשם כך המדינה החליטה על מספר תנאי סף שיהיו חייבים להתקיים על מנת שניתן יהיה להוציא תוכנית התחדשות לפועל. תנאי הסף הללו מהווים מעין מסנן שבוחר את המבנים הישנים ביותר ברמת הסיכון הגבוהה ביותר. מהם תנאי הסף? ישנם 4 מרכזיים, והם: הבניין חייב להיבנות לפני שנת 1980, הבניין חייב לכלול 2 קומות לכל הפחות בשטח של 400 מטרים לכל היותר, אסור שהבניין יהיה מיועד להריסה וכן חשוב שהבניין יבדק על ידי מהנדס מקצועי שיבחן היטב את עמידותו. רק בניינים שלאחר בדיקתם נמצא כי הם אינם עומדים בתקנים הקיימים כיום לעמידות בפני רעידות אדמה יוכלו ליהנות מפרויקט של תמ"א 38 בעיר יבנה.

הכניסה של יבנה לשדה המשחק של תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה, תמ"א 38, התחילה בעצלתיים. בשנים שחלפו מאז, המצב השתפר רק במעט. כיום, מספר הפרויקטים ביבנה מצומצם מאד, בין השאר עקב חוסר כדאיות כלכלית מצידם של המשקיעים, כמו גם קשיים בירוקרטיים שונים הנוגעים להתנהלות אל מול העירייה. לראיה, גם פרויקטים שהיו אמורים לצאת לדרך, ובהם החתמת הדיירים כבר נעשתה, הסתיימו בקול ענות חלושה בשלבים הראשונים שלהם. נכון לעכשיו, ניתן להצביע על שני פרויקטי תמ"א 39 בלבד ביבנה, שאלו הם פרטיהם:

 

כתובת: הדרור 54, 56.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנים, בפרויקט שמוגדר כ"פרויקט הדגל" של תמ"א ביבנה. הפרויקט, תחת השם "חלומות יבנה המתחדשת", יכלול בתוכו חיזוק של 28 דירות קיימות בבניינים, בין השאר בהגדלת הנפח שלהן, הוספת ממ"ד והתקנת מעלית לבניין. בתמורה, ייבנו בכל אחד מהבניינים 14 דירות חדשות, מעל אלה הקיימות ובקומת העמודים.

כתובת: הזמיר 2.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו