תמ"א 38 בחולון

תמ"א 38 בחולון – תל אביב יקרה עבורכם? חולון יכולה להיות פיתרון מצויין!

תמ"א 38 בחולוןחושבים לרכוש דירת מגורים בחולון? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל היתרונות הגדולים שחולון מציעה לכלל תושביה. נגע במיקומה הגאוגרפי של העיר, נכיר את התחבורה הציבורית שפועלת בעיר, נמנה את המוסדות המרכזיים שמהווים מוקדי עניין לכל תושבי העיר וכן נרחיב אודות השכונות המבוקשות ביותר בגבולותיה של חולון. אז רגע לפני שאתם מתחילים במסע החיפושים אחר הדירה המתאימה ביותר עבורכם (הן לצורכי רכישה, הן לצורכי שכירות והן לצורכי השקעה), כדאי שתפנו מספר דקות לקריאת השורות הבאות.

 

מתניידים ללא רכב? חולון מציעה לכלל תושביה פתרונות נוחים של תחבורה ציבורית

העיר חולון ממוקמת במחוז תל אביב וסמוכה לערים מרכזיות רבות, כמו ראשון לציון ובת ים. אם נרחיב במעט את הרדיוס ממרכזה של העיר נוכל למנות עוד ערים רבות שנמצאות במרחק נסיעה של דקות בלבד. בין הערים הבולטות ניתן למנות את תל אביב, רמת גן, גבעתיים, קריית אונו, אור יהודה, יהוד ועוד. כלל הערים הללו מבטיחות לתושבי חולון מגוון רחב של מקומות תעסוקה, בילוי, בידור, חינוך ומרכזי קניות במרחק נסיעה קצר. לא מתניידים עם רכב? חשוב לדעת כי התחבורה הציבורית בחולון מבטיחה לכלל תושביה התניידות נוחה ומהירה בכל חלקי העיר וכן לכלל הערים השכנות. קווי אוטובוס רבים בתדירות גבוהה יאפשרו גם לכם להתגורר בחולון ללא צורך חיוני ברכב צמוד.

כך הכל התחיל – חולון החלה את דרכה לאחר איחוד של 5 שכונות בלבד

העיר חולון החלה את דרכה בשנת 1940 לאחר איחוד של חמש שכונות בלבד – גרין, קריית עבודה, אגרובנק, שכונת עם ומולדת. כ 10 שנים לאחר מכן, בשנת 1950, חולון הוכרה כעיר לראשונה. שמה של העיר נבחר בגין מיקומה הגאוגרפי, על חולות הים התיכון. נכון לכתיבת שורות אלה, חולון היא העיר העשירית בגודלה בכל ישראל והשלישית בגודלה במחוז תל אביב – מונה קרוב ל 200,000 תושבים בשטחה.

 

רוצים להצליח לבחור נכון את השכונה המדוייקת עבורכם? השורות הבאות יעזרו לכם לעשות זאת!

לאחר שנגענו במספר דגשים חשובים אודות העיר, חשוב שתכירו עוד מספר פרטים חשובים אודות השכונות המובילות בעיר. כפי שציינו מעלה, חולון החלה את דרכה עם 5 שכונות בלבד, אך כיום יש הרבה יותר. רוצים להצליח לבחור נכון את השכונה המדוייקת ביותר עבורכם? קיימת חשיבות רבה להכיר את הדגשים החשובים ביותר שיעזרו לכם להתמקד. בפסקאות הבאות נכיר את השכונות המובילות בעיר, נמנה את הסיבות המרכזיות בגינן הן נחשבות לערים מבוקשות ונכיר את המוסדות המרכזיים בכל עיר.

 

נהירות צעירים לערים הסמוכות לתל אביב – הביקוש לדיור בחולון נמצא במגמת עלייה

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה ברורה של נהירת צעירים לערים הסמוכות ללב תל אביב. בעשור האחרון מחירי הדיור בתל אביב הרקיעו שחקים, מה שמחייב רבים להתפשר על מגורים בערים הסמוכות. אחת הערים האטרקטיביות ביותר בעיני עריקי תל אביב היא חולון. כפי שציינו מעלה העיר חולון ממוקמת מרחק של מספר דקות נסיעה מתל אביב ומבטיחה לכלל הבוחרים בה פתרונות דיור במחירים נמוכים בעשרות אחוזים. עובדים בתל אביב אך מתקשים להחזיק דירה בגבולות העיר? העיר חולון היא אחת האפשרויות הטובות ביותר עבורכם. חשוב להדגיש כי מחירי הדיור בחולון נמוכים יותר מערים בקרבה ראשונה לתל אביב, כמו רמת גן או גבעתיים.

 

הכירו את השכונות המובילות והמבוקשות ביותר ברחבי העיר

רוצים להמשיך לעבוד בתל אביב וליהנות ממגורים זולים בעשרות אחוזים מאלה הקיימים בעיר? חולון היא פיתרון מצויין עבורכם. מעבר לעובדה כי היא מאפשרת לכם להגיע למרכז העיניינים בלב תל אביב תוך דקות נסיעה (או במגוון רחב של אפשרויות תחבורה ציבורית), היא גם מאפשרת לרבים ליהנות מהפרדה בין מרכז העניינים לשכונת המגורים. אנשים רבים המתגוררים בחולון מדווחים על שכונות מגורים שקטות וחמימות המאפשרות לעשות הפרדה בין הריצה המאפיינת את העיר תל אביב לבין השלווה הנדרשת בשכונת מגורים. אז מהי השכונה הכדאיות ביותר למגורים בעיר חולון? בפסקאות הבאות תכירו את השכונות המובילות והמבוקשות ביותר.

 

  • שכונת נאות רחל

שכונת נאות רחל היא אחת השכונות הוותיקות ביותר בעיר. השכונה שממוקמת בחלקה המערבי של חולון, מתאפיינת בבנייה רוויה הכוללת מספר קטן של קומות. באזורים נבחרים בשכונה ניתן למצוא מעט בתים פרטיים ומבנים דו משפחתיים. השכונה נהנית מתוכניות רבות להתחדשות עירונית במסגרת תוכנית מדינית בשם תמא 38 חולון. תוכנית זו מבטיחה לכלל תושבי השכונה פיתוח סביבתי, חיזוק מבנים, הוספת חדרי ממ"ד ובמקרים מסויימים גם הוספת מרפסות שמש. מעבר לעובדה כי האזור צפוי להשביח את נכסיו, חשוב לדעת כי בשכונה ממוקמים בתי ספר איכותיים ומרכז מסחרי גדול. יש לכם ילדים מתבגרים בבית? השכונה כוללת גם מספר מרכזי נוער שיבטיחו חברה טובה לילדים שלכם.

 

  • שכונת אגרובנק

שכונת אגרובנק אף היא נחשבת לשכונה ותיקה בעיר. מיקומה הגאוגרפי נמצא בצפון חולון והיא מבטיחה לכלל הבוחרים בה לא מעט יתרונות על פני שכונות רבות. אחד היתרונות הגדולים ביותר של שכונה זו הוא העובדה כי מרבית הבנייה בשכונה היא בנייה רוויה הכוללת מבנים נמוכים. נתון זה מבטיח לדיירי השכונה ליהנות משכונה מרווחת ומשפחתית. מעבר לכך, בשנים האחרונות השכונה נהנית מפרוייקטים רבים של תמ"א 38 חולון. הפרוייקטים הללו משביחים את ערי הנכסים בשכונה בעשרות אחוזים ומבטיחים לבוחרים בהם רווחים גדולים.

מעבר לכך, שכונת אגרובנק ממוקמת לצידי צירי תנועה מרכזיים שמבטיחים לכלל דיירי השכונה אפשרות נוחה ומהירה של כניסה ויציאה מהשכונה. רוצים ליהנות מחיי חברה תוססים הכוללים חנויות ובתי קפה רבים? בטח תשמחו לשמוע כי השכונה ממוקמת קרוב לרחוב סוקולוב. רחוב סוקולוב נחשב לאחד הרחובות התוססים ביותר בחולון – הוא כולל כמות גדולה של חנויות ביגוד, הנעלה ומזון מהיר.

 

  • שכונת פנחס אילון

שכונת פנחס אילון, או בשמה הנוסף – ח 300, היא השכונה החדשה ביותר בכל רחבי העיר. שכונה זו מצליחה למשוך את תשומת ליבם של זוגות צעירים ומשקיעים רבים. מרבית הבנייה בשכונה כוללת בניינים גבוהים בני 9-16 קומות. רוצים ליהנות מכלל יתרונותיה של השכונה החדשה ולהתגורר במבנים צמודי קרקע? השכונה מספקת כמות קטנה של בתים צמודי קרקע ודו משפחתיים.

מעבר לעובדה כי מדובר בשכונה חדשה הכוללת דירות חדשות עם מפרטים עשירים, חשוב לדעת כי השכונה כוללת גם לא מעט מוסדות שיבטיחו לכם איכות חיים וחיסכון של לא מעט זמן יקר. בין כלל המוסדות הממוקמים בשכונה ניתן למנות לא מעט גני ילדים, בתי ספר איכותיים, תיכון איכותי, קופת חולים, ספרייה עירונית, מדיטק מרכז תרבותי, קאנטרי, מרכז רפואי חדיש ומתקדם, מרכז קניות, קניון ועוד. כלל האפשרויות הללו מאפשרות לתושבים רבים בשכונה להתנייד ברגל ללא כל צורך להניע את הרכב למטרת קניות או בילויים.

 

  • שכונת קריית בן גוריון

שכונת קריית בן גוריון ממוקמת בחלקה הדרומי של העיר וכוללת לא מעט יתרונות שהופכים אותה לאחת השכונות המבוקשות ביותר בחולון. בשכונה תוכלו למצוא מגוון רחב של מוסדות חיוניים, מקומות תעסוקה ומרכזי קניות – לרבות מוסדות חינוכיים איכותיים, גינות ציבוריות, בית כנסת, מרכזי נוער, מרכזי קהילה ועוד. מעבר לכך. מיקומה של השכונה מהווה יתרון גדול מבחינה תחבורתית – השכונה ממוקמת בסמוך למחלף הקוממיות שמאפשר גישה נוחה לנתיבי אילון ולתחנת הרכבת.

 

  • שכונת קריית שרה

שכונת קריית שרה מצליחה למשוך למחוזותיה לא מעט זוגות צעירים. הבנייה בשכונה ישנה – מה שמבטיח לזוגות הצעירים מחירי דיור נמוכים בהשוואה לממוצע העירוני. מעבר לכך, שכונת קריית שרה כוללת לא מעט מרכזי בילוי המבטיחים לצעירים חיי חברה תוססים. חשוב להדגיש כי השכונה נהנית מפרוייקטים רבים של תמ"א 38 בחולון, מה שמאפשר לדיירים רבים בשכונה ליהנות מהשבחה משמעותית של עשרות אחוזים.

 

הכירו את אחת הדרכים הבטוחות להשבחת נכסים – רוצים ליהנות מעליית ערך הנכס שלכם? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם!

חושבים להתגורר בחולון רק בגלל שתל אביב יקרה לכם? הפסקה הבאה נכתבת במיוחד עבורכם. כפי שציינו מעלה, זוגות צעירים רבים שלא מצליחים להחזיק דירה בתל אביב במחירים הנוכחיים, בוחרים להתגורר בערים הסמוכות. אחת הערים שמצליחות למשוך הכי הרבה זוגות שלא מצליחים לעמוד ביוקר המחייה התל אביבי היא חולון, ולא בכדי. התחבורה בחולון מבטיחה לכלל דייריה אפשרות התניידות נוחה ללב תל אביב ולערים רבות נוספות בכל רחבי הארץ. בחולון תוכלו ליהנות מקווי לילה בתדירות גבוהה ללב תל אביב. כמו כן תחנת הרכבת בחולון מהווה פיתרון מהיר ונוח להתניידות כלל ארצית. בעתיד הקרוב תעבור בעיר רכבת קלה שתחבר את כל הערים הגדולות במהירות ובנוחות רבה. העיר נהנית גם מכבישים מרכזיים המחברים בינה לבין ערים רבות – כבישי איילון, כביש 4 וכביש 44 ממוקמים בסמוך לעיר.

 

הכירו את תוכנית הדגל של ההתחדשות העירונית – תמ"א 38 בחולון

שכונות רבות בעיר צפויות ליהנות מתוכניות התחדשות עירונית במסגרת תמא 38 חולון, ולכן חשוב להרחיב מעט בנושא. תחילה חשוב להבהיר כי מטרת העל של תוכניות ההתחדשות העירונית אחת היא – חיזוק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה. לא מעט אנשי מקצוע סבורים כי מדינת ישראל עתידה לחוות רעידת אדמה בשנים הקרובות. נכון לכתיבת שורות אלה ישנם מבנים רבים בעיר חולון שנבנו לפני עשרות שנים וללא כל תקן בטיחות לעמידות בפני רעידות אדמה. המבנים הללו נמצאים בסכנת קריסה ממשית, ולכן המדינה מקדמת את תוכניות ההתחדשות העירונית.

 

במסגרת התוכנית בניינים רבים יהנו מחיזוק משמעותי ומתוספת חדרי ממ"ד חדשים לכל דירה

עוד חשוב להבהיר כי לא כל בניין ישן יעבור תוכנית תמא 38 בחולון. ישנם בניינים רבים שלא עומדים בתנאי הסף שהמדינה קבעה בשביל להתחיל בתוכניות הללו. המדינה רוצה להגיע לכמה שיותר מבנים שנמצאים ברמת הסיכון הגבוהה ביותר, ולכן היא קבעה מספר תנאי סף שמיד יוצגו מטה. רוצים ליהנות מההשבחה הנגרמת בעקבות פרויקטים של התחדשות עירונית? חשוב לדעת לבחור נכון את השכונות המתאימות ביותר לכך. רוצים לדעת אם הבניין שלכם עומד בכל התנאים לפרויקטים של התחדשות עירונית? המשיכו לקרוא את השורות הבאות.

תנאי הסף להתחלת פרויקט של תמ"א 38 בחולון:

  1. בניינים שנבנו לפני שנת 1980.
  2. בניינים שנבדקו על ידי מהנדס מקצועי שקבע כי הם אינם עמידים בפני רעידות אדמה (על פי תקנים ברורים).
  3. בניינים שאינם מיועדים להריסה.
  4. בניינים הכוללים 2 קומות לפחות בשטח של עד 400 מטרים.

 

הבניין שלכם עומד בתנאים הללו? ייתכן שתוכלו ליהנות מהשבחה משמעותית שתזניק את שווי הדירה שלכם בעשרות אחוזים.

חולון נחשבת לאחת הערים המפותחות כיום בישראל. זוהי עיר שנמצאת בתנופת דיור עצומה בשנים האחרונות, ובה שכונות ובניינים חדשים מוקמים חדשות לבקרים.

אנחנו נתייחס כאן דווקא לבניינים שהוקמו עוד לפני 1980, ושכעת נמצאים בהליכי שיפוצים מקיפים במסגרת תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה, תמ"א 38.

 

כתובת: אברבאנל 10.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: אחי דקר 6, 8.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: אלופי צה"ל 43.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: אלי כהן 6.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: אליעזר הופיין 6.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה, ובכלל זה נוספת ארבע דירות מעל קומת הגג, הוספת מעלית לבניין, שיפוץ חזיתות הבניין ושידרוג המערכות השונות שבו.

כתובת: בית לחם 10.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: בית לחם 18.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: ברנשטיין 3.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק הבניין: הוספת ממ"ד ומרפסת לדירות קיימות, והוספת 2.5 קומות (בהן ארבעה דופלקסים).

כתובת: גולומב 26, 28, 30, 32.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: ההסתדרות 116.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: הוספת שתי קומות לבניין נתון: בקומה אחת 12 דירות רגילות, ובאחרת 12 דירות דופלקס. בקומת הקרקע, יתווספו מחסנים וחניות.

כתובת: ההסתדרות 8.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: הכנסת 3.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: הלוחמים 13.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: המתמיד 4, 6, 8.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: זלמן ארן 1.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: זלמן ארן 24.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: צאלים 28.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: ראש פינה 4.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: שער ציון 10.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: שער ציון 13, 15.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: תרצ"ו 12.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו