תמ"א 38 בחיפה

תמ"א 38 בחיפה – הכירו מקרוב את המרכז הצפוני של ישראל

חושבים לרכוש דירה בחיפה? השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשורות הבאות נכיר מקרוב את העיר המרכזית שיש לחלקה הצפוני של הארץ להציע. נכיר מקרוב את השינויים שצפויים לחול בעתיד הקרוב בכל חלקי העיר, נגע ביתרונות הגדולים שהיא מציעה לכלל תושביה, נגע באפשרויות התחבורה הקיימות בעיר, בשכונות המבוקשות ביותר ובאזורים החמים ביותר להשקעה. אז רגע לפני שאתם מתחילים במסע חיפושים אחר דירה מיטבית ומדוייקת בעיר חיפה, כדאי שתקדישו מספר דקות בודדות בקריאת השורות הבאות, דקות שיוכלו לחסוך לכם זמן רב ולא מעט טעויות בדרך.

 

תמ"א 38 בחיפה: חושבים לרכוש דירה להשקעה בעיר? ישנן שכונות אטרקטיביות שיבטיחו לכם אחוזי תשואה גבוהים משמעותית מהממוצע הארצי! 

העיר חיפה היא העיר השלישית בכמות האוכלוסייה בה בכל רחבי ישראל. חיפה מהווה מעין מרכז לכל ערי הצפון ומבטיחה מקומות תעסוקה רבים, מוקדי תיירות מרשימים, מרכזי קניות גדולים ועוד. מעבר להיותה מרכז צפוני, העיר חיפה מהווה את אחד הצינורות הימיים המשמשים למסחר בין ישראל למדינות רבות בכל רחבי העולם. נמל חיפה הוא אחד משני הנמלים הגדולים ביותר בישראל. העיר כוללת קרוב ל 300,000 תושבים מקומיים, כ 88% יהודים ועוד כ 12% תושבים שאינם יהודים. מעבר לכך, חיפה מאפשרת לכל אזרחי ישראל ללמוד במוסדות לימוד להשכלה גבוהה מובילים בכל רחבי העולם. העיר כוללת שכונות רבות, רובן ישנות עם מבנים שנבנו לפני עשרות שנים – מה שמאפשר לכלל הבוחרים בה ליהנות מפוטנציאל השבחה גדול בעזרת תוכנית תמ"א 38 בחיפה. נשמע לכם מעניין? בפסקאות הבאות נכיר מקרוב את כל השכונות המובילות שיש לעיר להציע.

הכירו את השכונות המובילות בעיר

 • שכונת תל עמל

שכונת תל עמל היא שכונה ותירה שהחלה את דרכה בשנות ה 20. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה שנועדה לקלוט עולים רבים. חלק נכבד מתושבי השכונה הם תושבי ברית המועצות. בשנים האחרונות משפחות צעירות רבות בוחרות לעזוב את השכונה ונכון לכתיבת שורות אלה, מספר הצעירים בשכונה נמצא במגמת ירידה. בונים על סטודנטים שישכרו מכם את הנכס? שכונת תל עמל יכולה להתאים לכם. השכונה ממוקמת בקרבת הטכניון והאוניברסיטה ומושכת לא מעט סטודנטים שבוחרים להשכיר בה דירות מגורים. הסיבות המרכזיות – קרבה לממוסד הלימודים ומחירי שכירות נמוכים.

אחד הצירים הראשיים, ציר בר יהודה, עובר בסמוך לשכונה, מה שיאפשר לכלל תושביה ליהנות ממטרונית נוחה וזמינה. בעתיד הקרוב צפויה לעבור בציר מטרונית נוספת שתוביל לטכניון, מה שצפוי להגדיל בעשרות אחוזים את הביקוש של הסטודנטים למגורים בשכונה.

חושבים לקנות דירה בשכונה? דירה בת 3 חדרים צפויה לעלות לכם כ 730,000 שקלים.

 

 • שכונת קרית שמואל

שכונת קרית שמואל בחיפה היא שכונה הממוקמת בסמוך לקריות – קרית ים וקרית מוצקין. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה וכוללת דתיים לאומיים רבים. הצביון השכונתי דתי, אך לא חרדי. הדבר בא לידי ביטוי בסגירת כבישים בשבתות וחגים. בשנים האחרונות השכונה נהנית מנהירה של משפחות צעירות רבות שהפכו את השכונה לכזו הכוללת את כמות הצעירים הגדולה ביותר. מחפשים סביבה צעירה? שכונת קרית שמואל יכולה להתאים לכם. עוד דגש שאתם חייבים להכיר אודות השכונה – היא ממוקמת בסמוך לתחנות רכבת של קרית ים וקרית מוצקין, מה שמאפשר לכלל תושביה ליהנות מהתניידות נוחה ומהירה לכל חלקי הארץ.

חושבים לקנות דירה בשכונה? הדבר ידרוש מכם להשקיע כ 800,000 שקלים עבור דירה ממוצעת בת 3 חדרים.

 

 • שכונת נווה פז

שכונת נווה פז היא שכונה ישנה הממוקמת בחלקה המזרחי של העיר. בשנים האחרונות שכונה זו אף היא מצליחה למשוך לא מעט זוגות צעירים למחוזותיה. אחת הסיבות המרכזיות לכך שבשנים האחרונות השכונה הופכת צעירה היא הפרשי הגובה בחלקיה השונים של השכונה. השכונה ממוקמת על הר, מה שמצריך מכלל תושביה להתמודד עם מדרגות רבות לכל צורך. נתון זה משפיע על מחירי הדיור בשכונה, ולכן צעירים רבים שמוכנים לעלות או לרדת מספר מדרגות בדרך למכולת תמורת הוזלה במחיר, בוחרים להגיע ולהתיישב בשכונה.

השכונה סמוכה לקווי המטרונית, כוללת מכללה בשטחה וסמוכה לטכניון. כלל הנתונים הללו גורמים לסטודנטים רבים לבחור דווקא בה. סטודנטים רבים מהווים יתרון מובהק לשכונות רבות מהסיבה הפשוטה שהם מעלים את הביקוש לדיור בשכונה (מה שמשפיע כמובן על מחירי הדיור) וכן רבים מהם בוחרים לשכור דירות בשותפות (מה שמאפשר לבעל הדירה למקסם רווחים וליהנות מתשואה גבוהה בכל שנה). בשנים הקרובות צפוי לפעול קו מטרונית ייעודי עד לטכניון, מה שצפוי למשוך סטודנטים רבים נוספים.

חושבים לקנות דירה בשכונה? תאלצו להיפרד מכ 790,000 שקלים עבור דירת 3 חדרים.

 

 • שכונת קרית אליעזר

שכונת קרית אליעזר היא אחת השכונות הוותיקות בעיר – הוקמה בשנות ה 50. השכונה מתאפיינת בבנייה של שיכונים ישנים ומוזנחים. נכון לכתיבת שורות אלה, שכונת קרית אליעזר נחשבת לאחת השכונות החלשות בחיפה, אך נתון זה צפוי להשתנות בקרוב. הרשות המקומית מתכננת מתיחת פנים משמעותית לשכונה. במסגרת התוכניות, מבנים רבים בשכונה יעברו התחדשות עירונית, מבנים רבים בשכונה צפויים להיבנות ולכלול יחידות דיור רבות נוספות ועוד.

מיקומה הגאוגרפי של השכונה מצויין – השכונה נהנית מלא מעט פינות ירוקות בשטחה. מעבר לכך, השכונה ממוקמת במרחק הליכה מאפשרויות רבות של תחבורה ציבורית, לרבות אוטובוסים, רכבת ומטרונית. גם הים (חוף בת גלים), נמצא במרחק הליכה של מספר דקות מהשכונה. השינוי הצפוי בעתיד הקרוב יזניק את השכונה וישביח את ערך הנכסים בעשרות אחוזים. משקיעים רבים בוחרים להשקיע את כספם בשכונה זו.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? הדבר יעלה לכם כ 870,000 שקלים עבור דירה ממוצעת בת 3 חדרים.

 

 • שכונת קרית חיים מערבית

שכונת קרית חיים מערבית החלה את דרכה לפני למעלה מ 70 שנה בשנות ה 50. השכונה נועדה לקלוט עולים רבים מה שהכתיב את אופי האוכלוסייה המתגוררת בה. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה וצפויה לעבור שינויים רבים בעתיד הקרוב. תמ"א 38 בחיפה מבטיח לבעלי דירות במגוון רחב של שכונות ישנות השבחה של עשרות אחוזים בשווי הנכסים. למרות המבנים הישנים, השכונה ממוקמת במיקום אטרקטיבי שמצליח למשוך משפחות רבות למחוזותיה השונים של הקרייה. בסמוך לה תוכלו למצוא חופים מסודרים, קווי מטרונית זמינים ותחנת רכבת, מה שמבטיח לכלל הבוחרים בה ליהנות מיכולת התניידות מיטבית למרכזי מסחר, תעסוקה, בילוי ובידור.

נקודה נוספת שאתם חייבים להכיר על השכונה היא העובדה כי בקרבתה ישנה חוות מכלי דלק, מה שגורם לזיהום אוויר משמעותי בסביבה כולה. חוות מכלי הדלק היא אחת הסיבות המרכזיות למחירי הדיור הנמוכים בשכונה. החווה צפויה להתפנות מהאזור בעתיד הקרוב, מה שיכול להזניק את מחירי הדיור באחת השכונות המבטיחות של חיפה.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? בעיקר בעקבות חוות מיכלי הגז, המחיר שתידרשו לשלם תמורת דירת 3 חדרים הוא כ 700,000 שקלים.

 

 • שכונת הדר הכרמל

שכונת הדר הכרמל שימשה עד לפני מספר שנים בודדות כמרכז העיר. כיאה לשכונה מרכזית, היא כוללת לא מעט רחובות מסחריים המשלבים חנויות רבות, בתי קפה, מסעדות ומקומות פנאי ובידור. מעבר לכך, השכונה מאופיינת בתחבורה ציבורית בתדירות גבוהה. בשנים האחרונות משפחות צעירות רבות בחרו להתיישב בשכונה במטרה לשקם אותה ולהשיב עטרה ליושנה. נכון לכתיבת שורות אלה השכונה נמצאת בתנופה חיובית שצפויה להמשיך לעוד שנים ארוכות קדימה. הרשות המקומית אף היא מחזקת את ידי מחיי השכונה ומניחה תוכניות מתאר עשירות בחידושים ופיתוחים עירוניים בקרבת השכונה.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? תכינו כ 830,000 שקלים עבור דירה ממוצעת בת 3 חדרים.

 

 • שכונת קרית אליהו

שכונת קרית אליהו היא שכונה ותיקה שהוקמה לפני עשרות שנים. מרבית מבני השכונה אינם מתוחזקים כראוי, מה שמכין את הקרקע לשינויים עתידיים רבים. מתוכניות עירוניות נראה כי השכונה צפויה לשנות את פניה בשנים הקרובות. תוכניות רבות של תמ"א 38 חיפה צפויות להתחיל בשכונה ולהבטיח לכלל תושביה חיזוק מבנים, הוספת יחידות דיור, הוספת מרפסות שמש וחדרי ממ"ד. מעבר לתוספות השייכות למבנים בלבד, תוכניות התחדשות עירונית כוללות גם תוכניות פיתוח סביבתי. במילים אחרות, השכונה צפויה להתחדש ולהבטיח לכלל תושביה השבחה משמעותית של עשרות אחוזים למחירי הדיור.

במקור, השכונה החלה את דרכה כשכונה דתית אך נכון לכתיבת שורות אלה האוכלוסייה שמתגוררת בה מעורבת. מיקומה הגיאוגרפי של השכונה כולל לא מעט יתרונות – השכונה קרובה לצירי תנועה מרכזיים, לתחנת רכבת ולקווי מטרונית. אפשרויות התחבורה הללו מאפשרות לבני השכונה להגיע לכל פינה בעיר בקלות ובמהירות רבה. מעבר לכך, השכונה מאפשרת לתושביה להגיע במרחק הליכה למרכזי קניות, בילוי ותרבות.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? תאלצו להיפרד מכ 880,000 שקלים עבור דירה ממוצעת בת 3 חדרים.

 

 • שכונת הדר עליון

שכונת הדר עיליון היא אחת השכונות הוותיקות ביותר בעיר – הוקמה בשנות ה 30. השכונה כוללת אוכלוסייה מעורבבת המשלבת בין דתיים, חילונים, צעירים ומבוגרים. מיקומה הגאוגרפי סמוך לגנים הבהיים ולמרכז הכרמל, מה שמבטיח לה יתרונות רבים. עם זאת, חשוב להדגיש כי השכונה שוכנת על הר הגורם לפערי גובה משמעותיים בין חלקיה השונים. ההתניידות ברגל עלולה לכפות עליכם שמירה על כושר. מסיבה זו בשנים האחרונות צעירים רבים בוחרים להתגורר בשכונה. ישנה תוכנית של העירייה שכוללת הקמת דרגנועים ייעודיים לשימוש כלל תושבי השכונה. דרגנועים אלה יסייעו בהתניידות טובה בכל חלקי השכונה.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? עלות דירת 3 חדרים עומדת על כ 870,000 שקלים.

 

 • שכונת יזרעאליה

שכונת יזרעאליה היא שכונה שהוקמה מעט אחרי קום המדינה. השכונה ממוקמת באזורי מעברות וכוללת בעיקר מבנים ישנים, מבני רכבות ומספר מבנים רבי קומות. לצידי השכונה כלל תושביה נהנים מספורטק, מנהרות הכרמל וכמובן, גראנד קניון. מעבר לכך, בטח תשמחו לשמוע שהשכונה כוללת לא מעט מרכזים ירוקים, בתי ספר איכותיים, מרכזי תרבות ועוד. ומה לגבי עתיד השכונה? בעתיד הקרוב עתידה לקום בשכונה טיילת שתקיף את מרבית שטחה ותוביל את כלל המטיילים בה לאזורים המעניינים ביותר שיש לשכונה להציע.

השכונה מגלמת פוטנציאל אדיר של התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38 בחיפה, כך שאם אתם מחפשים שכונה שתאפשר לכם ליהנות מהשבחה משמעותית. במסגרת התוכניות להתחדשות עירונית מבנים רבים נהנים מחיזוק משמעותי. מעבר לחיזוק, ברבים מהם מוסיפים מרפסות שמש וחדרי ממ"ד חדשים.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? עלות דירת 3 חדרים נעה סביב 880,000 שקלים.

 

 • שכונת קרית חיים מזרחית

שכונת קריית חיים מזרחית החלה את דרכה בשנות ה 30. בראשיתה, השכונה התאפיינה בבנייה של צמודי קרקע. כ 30 שנים לאחר מכן, נוספו לשכונה לא מעט מבני רכבת שעומדים על טילם עד היום. הבנייה הישנה בשכונה מעלה את פוטנציאל ההשבחה של נכסים בעזרת פרוייקטים רבים של תמא 38 חיפה. רוצים להתנייד ללא צורך ברכב צמוד? שכונת קריית חיים מערבית יכולה להתאים עבורכם. השכונה נהנית משירותי מטרונית בתדירות גבוהה וכן מתחנת רכבת סמוכה המאפשרת לכלל תושביה להגיע לכל פינה בארץ בקלות ובמהירות. במרחק הליכה מלב השכונה ניתן להגיע למרכזי קניות, בילוי, פנאי ובידור. מרחק נסיעה קצר מאפשר לתושבי השכונה להגיע למרכזי קניות גדולים – חוצות המפרץ וביג.

חושבים לרכוש דירה בשכונה? עלות דירה בת 3 חדרים עומדת על כ 880,000 שקלים.

 

תמ"א 38 בחיפה: רוצים ליהנות מהשבחה משמעותית של ערך הנכס? הכירו את התוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית

תוכניות התחדשות עירונית רבות במסגרת תמא 38 חיפה צפויות להתחיל בלא מעט שכונות בעתיד הקרוב. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש נכסים בשכונות המיושנות במטרה ליהנות מהשבחה משמעותית, קיימת חשיבות שתכירו מספר דגשים חשובים אודות תוכניות תמא 38 בחיפה. ראשית, חשוב להבהיר כי התוכניות הללו הן תוכניות ממשלתיות. הממשלה מקדמת תוכניות התחדשות עירונית במטרה להבטיח כי בניינים ישנים שנבנו לפני מספר רב של שנים יוכלו להחזיק מעמד במקרים של רעידות אדמה. לדעת רבים תיתכן רעידת אדמה משמעותית בישראל בשנים הקרובות, ולכן קיימת חשיבות רבה להתכונן לכך בהתאם.

תמ"א 38 בחיפה: כך תיהנו מחדר נוסף ומרפסת שמש ללא כל תוספת תשלום!

חשוב להדגיש שלא כל בניין ישן יכול לעבור תוכנית ממשלתית להתחדשות עירונית בחיפה. במטרה להגיע לכמה שיותר מבנים ברמת סיכון גבוהה לקריסה בעת רעידת אדמה, הממשלה החליטה על מספר תנאי סף שיסננו את המבנים כולים ויבטיחו שהמבנים עם הסיכון הגבוה ביותר יהנו מתוכנית החיזוק ראשונים. רגע לפני שנכיר את תנאי הסף שיאפשרו לכם לבחון האם גם הבניין שלכם יכול לעבור תוכנית ממשלתית להתחדשות עירונית, חשוב שתכירו את כל השינויים במסגרת תוכנית תמ"א 38 בחיפה. בכל הפרויקטים המבנים הישנים נהנים מחיזוק יסודי, מהוספת יחידות דיור וכן מהוספת חדרי ממ"ד. במקרים רבים דיירי הבניין יהנו גם מהוספת מרפסות שמש.השינויים הללו מסייעים להשבחה משמעותית של עשרות אחוזים. רוצים ליהנות מכך? הכירו את תנאי הסף הממשלתיים לתחילת תוכנית תמ"א 38 חיפה.

 

תנאי הסף של תוכנית תמ"א 38 בחיפה:

 1. בניינים ישנים שנבנו לפני 1980.
 2. בניינים שנבדקו על ידי מהנדס מקצועי שקבע כי הם אינם עומדים בתקנים לעמידות בפני רעידות אדמה.
 3. בניינים שכוללים 2 קומות לכל הפחות.
 4. בניינים שאינם מיועדים להריסה.

 

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים בפני רעידת אדמה יצאה לדרך ב-2005, והיא חלה על מבנים בכל רחבי הארץ. בעיר הצפונית חיפה, על אף גודלה, ניתן למצוא מספר קטן יחסית של פרויקטים מסוג זה, וזאת לרוב עקב סיבות כלכליות וחוסר כדאיות של היזמים. אנחנו נתייחס כאן למאפיינים של כל פרויקט ופרויקט שכן מתבצע בעיר.

 

כתובת: אד"ם הכהן 12.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: ביכורים 40.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה. הפרויקט הושלם.

כתובת: דרך הים 143.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: הירקון 38.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה. הפרויקט הושלם.

כתובת: זלמן שניאור 59.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: זרובבל 4.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה. הפרויקט נתקל בקשיים עקב התנגדות חלק מהדיירים.

כתובת: מוריה 41.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: פרויקט פינוי-בינוי.

כתובת: צפרירים 7.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: הפרויקט הראשון של תמ"א 38 שהושלם בחיפה. הפרויקט כלל הוספת קומה בה שתי יחידות דיור, חיזוק יסודות המבנה, הוספת ממ"ד ומרפסת לכל דירה קיימת והוספת מעלית בבניין.

כתובת: שדרות הנשיא 112.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: הפרויקט מבוסס על הריסת מבנה קיים בן שתי קומות, ובנייה של בניין בו חמש קומות ו-14 דירות. הדירות הקיימות מורחבות, ומתווספת להם מרפסת, מחסן וחניה. בין הדירות החדשות, שתי דירות פנטהאוז.

כתובת: שלומציון המלכה 12.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה, והוספת שלוש דירות חדשות. לכל דירה קיימת מתווספים ממ"ד ומרפסת שמש. בשל התנאים הטופוגרפיים של הבניין, לא מתאפשרת הוספת מעלית.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו