תמ"א 38 בנתניה

תמ"א 38 בנתניה – עיר היהלומים כוללת בשטחה שכונות איכותיות, מרכזים מסחריים, אפשרויות תחבורה נוחות ולא מעט יתרונות. הכירו מקרוב את נתניה!

תמא 38 בנתניהמתכננים לרכוש דירת מגורים בנתניה? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל הדגשים החשובים ביותר שאתם חייבים להכיר על העיר, לרבות השכונות המובילות שמצליחות למשוך ביקוש רב, המוסדות המרכזיים הפועלים בשטחה, אפשרויות התחבורה, המיקום הגאוגרפי ועוד. רגע לפני שאתם מתחילים במסע חיפושים חסר מיקוד אחר הדירה הטובה ביותר עבורכם בכל רחבי העיר, קיימת חשיבות רבה להכיר את הדגשים החשובים שיעזור לכם למקד את החיפושים לאזור המדוייק ביותר עבורכם.

 

הוקמה בשנת 1948 ומאז לא מפסיקה לפרוח – הכירו את נקודות הציון החשובות ביותר בהיסטוריה של העיר

נתניה היא אחת הערים הגדולות בישראל השייכת למחוז מרכז. היא החלה את דרה כי שם בשנות ה 20, 1929 בתור יישוב. לאחר כמעט 20 שנה היישוב הקטן הוכרז כעיר בשנת 1948 מיד עם קום המדינה. הכינויים השכיחים ביותר של העיר הם בירת השרון (משום שהיא העיר הגדולה והמפותחת ביותר בכל אזור השרון), וכן עיר היהלומים (על שם עסקי יהלומים רבים שהתבצעו בגבולות העיר בעבר. מאז ועד היום העיר עברה לא מעט שינויים משמעותיים ובשנים האחרונות היא מצליחה להתמקם ברשימת עשרת הערים המבוקשות ביותר בישראל.

עיר עם שאיפות – הכירו את תוכנית המתאר השאפתנית שצפויה להוסיף עשרות אלפי יחידות דיור חדשות בעיר

בשנות ה 90 העיר פינתה מקום ללא פחות מ 60,000 עולים מברית המועצות, שחלקם גרים בעיר עד היום. הקליטה הגדולה חייבה את העיר לשנות את פניה ולהתאים את כל התשתיות בה לכמות גדולה במיוחד של תושבים. ואכן בשנים האחרונות העיר לא מפסיקה לגדול והתרחב. בשנת 2017 אושרה תוכנית מתאר שאפתנית במיוחד שצפויה לשנות את כל פני העיר. במסגרת התוכנית אושרה בנייה של עוד כ 35,000 יחידות דיור בגבולות העיר, כ 800 אלף מטרים רבועיים של שטחי מסחר וכן כ 7,700 חדרי מלון יוקרתיים שיבטיחו נופש מנצח ברחבי העיר. אוהבים אופניים? התוכנית השאפתנית כוללת גם הקמה של מערך שבילי אופניים ארוכים שיאפשרו לכלל תושבי העיר להתנייד למקומות רבים בעזרת אופניים בלבד.

 

תמ"א 38 בנתניה: מתחדשים! השכונה החדשה שצפויה לכלול כ 3,000 יחידות דיור ופארק רחב ידיים

אם לא די בכך, בשנת 2019 אושרה תוכנית שאפתנית נוספת הכוללת הקמה של שכונה חדשה בחלקה המזרחי של העיר. השכונה צפויה ליהנות מכ 3,000 יחידות דיור חדשות, פארק רחב ידיים, בתי ספר חדשים, מסוף של אוטובוסים וכן כביש ייעודי שיחבר את השכונה עם כביש 561. מיקומה הגאוגרפי של העיר מאפשר לכלל תושביה ליהנות מערים גדולות הממוקמות במרחק של כמה דקות נסיעה בלבד. רוצים ליהנות מכל מקומות העבודה, המוסדות המרכזיים ואפשרויות הבילוי שיש למרכז הארץ להציע? העיר נתניה יכולה להתאים לכם. בשורות הבאות נרחיב מעט אודות אפשרויות התחבורה הקיימות בעיר שיסייעו לכם להגיע לערי המרכז הגדולות תוך זמן קצר.

 

הרצליה, תל אביב, כפר סבא ורעננה הן רק חלק מהערים הגדולות שתושבי נתניה יכולים להגיע אליהן בקלות בעזרת הכבישים הראשיים הסמוכים לעיר

מיקומה הגאוגרפי של נתניה מאפשר לכלל תושביה ליהנות מצירי תנועה מרכזיים. בעזרת צירי התחבורה הללו ניתן להגיע לערים רבות בקלות, ביעילות ובמהירות. כביש 2 שעובר בקרבת העיר מאפשר לתושביה להגיע בקלות ובמהירות להרצליה ולתל אביב, כביש 531 מאפשר לתושבי נתניה להגיע לכפר סבא ולרעננה, כביש 57 מאפשר תנועה מהירה לכפר יונה ועוד. מעבר לכבישים הללו העיר נהנית ממחלפים רבים בקרבתה המאפשרים להתנייד למקומות רבים בכל רחבי הארץ ביעילות מרבית.

 

תמ"א 38 בנתניה: ומה עם תחבורה ציבורית? קווי אוטובוסים רבים ו 2 תחנות רכבת יבטיחו לכם להתניידות נוחה ומהירה למרבית ערי ישראל

לא מתניידים עם רכב צמוד? בטח תשמחו לשמוע שהעיר כוללת אפשרויות רבות ונוחות של תחבורה ציבורית. נתניה מבטיחה לכלל תושביה קווי אוטובוס רבים לרחבי גוש דן, ליישובי השרון, לירושלים, לשומרון ולכל אזור הצפון. תחנת האוטובוסים המרכזית עברה שיפוץ משמעותי לפני למעלה מעשור והיא מבטיחה לכלל תושבי העיר אפשרויות נסיעה מגוונות לכל רחבי הארץ. כמו כן חשוב לדעת כי נתניה נהנית משתי תחנות רכבת המבטיחות התניידות נוחה לרוב ערי ישראל. רוצים לבחור נכון את הדירה המדוייקת ביותר עבור כל הצרכים שלכם בעיר נתניה? קיימת חשיבות רבה שתכירו את השכונות המובילות שיש לעיר להציע. בשורות הבאות נכיר מקרוב את כל השכונות המבוקשות ביותר בעיר.

 

תמ"א 38 בנתניה: השכונות המובילות בעיר נתניה הן:

 • נאות הרצל

שכונת נאות הרצל ממוקמת במרכז העיר וקרויה על שמו של בינימין זאב הרצל, חוזה המדינה. השכונה נבניתה לפני שנים רבות והיא מתאפיינת בבנייה ישנה שעתידה לעבור שינויים בשנים הקרובות. בשכונה פועל תיכון דתי לבנות, אולפינת בר אילן. מיקומה הקרוב למחלף נתניה מבטיח לכלל תושביה יכולת כניסה ויציאה מהירה מעיר.

 

 • נוף הטיילת

שכונת נוף הטיילת היא שכונה חדשה יחסית, החלה להיבנות בשנות ה 2000. השכונה ממוקמת צפונית למלון הכרמל בסמוך לטיילת המצוק וכוללת בחלקה מרכז מצנחי רחיפה – מה שמושך רבים לאטרקציה העירונית. הבניה בשכונה מתאפיינת בבנייה של צמודי קרקע לצד בניינים רבי קומות. הבנייה בסטנדרט גבוה, מה שמבטיח לכלל הדיירים דירות גדולות ומרווחות. מחירי הדיור בשכונה גבוהים מהממוצע העירוני והיא אינה צפויה ליהנות מפרוייקטים של התחדשות במסגרת תמ"א 38 בנתניה בשנים הקרובות.

 

 • נוף חפר

 שכונת נוף חפר היא שכונה הנמצאת בחלקה הצפוני של העיר. השכונה קיבלה את שמה על שם הנוף אליו היא משקיפה – נוף עמק חפר והשומרון. הבנייה בשכונה מתאפיינת בעיקר בצמודי קרקע, מה שמעלה את מחירי הדיור ומציב את הממוצע השכונתי מעט גבוה יותר מהממוצע העירוני. גם בשכונה זו לא צפויים פרויקטים של התחדשות במסגרת תמ"א 38 בנתניה.

 

 • עין התכלת

 שכונת עין התכלת היא אחת השכונות הוותיקות ביותר בעיר. השכונה הצפונית החלה את דרכה בשנת 1936 בתור שכונה המיועדת לקליטת פועלים. מאז ועד היום השכונה סופחה לעיר נתניה ועברה לא מעט שינויים וחידושים. השכונה סמוכה לחוף הים ומשם נובע מקור שמה עין התכלת.

 

 • רמת חן

שכונת רמת חן בנתניה היא שכונה דרומית הכוללת כ 3,000 תושבים בשטחה. מיקומה הגאוגרפי של השכונה סמוך לגשר האחדות והיא כוללת לא מעט מוסדות לימוד תורניים. בשכונה פועל בית ספר יסודי, תלמוד תורה וישיבה גבוהה. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה שצפויה ליהנות מחידושים שונים בשנים הקרובות. מחירי הדיור בשכונה מעט נמוכים בהשוואה לממוצע העירוני.

 

 • נאות גנים

שכונת נאות גנים היא אחת השכונות הוותיקות ביותר בעיר נתניה. בתחילת דרכה היא הוקמה על שטח ששימש למעברת עולים וכיום היא מונה לא פחות מ 17,000 תושבים בשטחה. ברחבי השכונה ממוקם בית הקברות של העיר נתניה וכן מספר מוסדות לימוד איכותיים. כמו כן בשכונה יש לא מעט גנים ירוקים לרווחת התושבים, מה שהשפיע כמובן על שמה. השכונה מתאפיינת בבנייה ישנה שצפויה ליהנות משינויים בעתיד. מחירי הדיור בשכונה מעט נמוכים בהשוואה לממוצע העירוני, מה שמושך לא מעט זוגות צעירים ומשפחות צעירות להתגורר בשכונה.

 

 • קריית השרון

 קריית השרון היא שכונה הממוקמת בחלקה המזרחי של העיר, בקרבה למכללה האקדמית נתניה. הקרבה למכללה האקדמית נתניה מבטיחה לכלל תושבי השכונה לא מעט יתרונות. היתרונות המרכזיים הם: סטודנטים רבים רוצים להתגורר בשכונה, מה שמעלה את הביקוש לנכסים בה ומשפיע על מחירי הדיור. יתרון נוסף הוא האפשרות להשכיר את הנכסים לסטודנטים שבוחרים לגור כשותפים וליהנות מאחוזי תשואה גבוהים. אחוזי התשואה שיתקבלו מהשכרת נכס למספר שותפים על פי רוב יהיו גבוהים יותר בהשוואה לאחוזי התשובה שיתקבלו מהשכרת דירה למשפחה או לזוג צעיר.

נכון לכתיבת שורות אלה השכונה כוללת למעלה מ 22,000 תושבים בשטחה. הבנייה בשכונה די חדשה – החלה להיבנות בשנת 1997 ואוכלסה לראשונה רק ב 1999. בשכונה פועלים לא מעט בתי ספר איכותיים וכלל תושביה נהנים מפארק האלונים.

 

 • משכנות זבולון

 שכונת משכנות זבולון ממוקמת בחלקה המזרחי של העיר וכוללת בעיר תושבים דתיים לאומיים. בשכונה פועלים לא מעט בתי ספר יסודיים ותיכונים – מרביתם דתיים. חשוב להדגיש כי למרות העובדה שמרבית תושבי השכונה משתייכים לזרם דתיים לאומיים, ישנם לא מעט תושבים חילוניים בשכונה המתגוררים בהרמוניה מלאה וללא כל בעיה. אין בשכונה מחלוקות תהומיות שמשפיעות על הסדר הטוב של התנהלותה במהלך היומיום.

 

 • קריית רבין

 שכונת קריית רבים ממוקמת בחלקה המזרחי של העיר נתניה וקרויה על שם ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין. שכונה זו נחשבת לשכונה חדשה באופן יחסי וכל בנייתה הסתיימה רק בשנת 1996. הבנייה בשכונה נחשבת לבנייה חדשה הכוללת דירות גדולות ורחבות ידיים. מחירי הדיור בשכונה מעט גבוהים יותר בהשוואה לממוצע העירוני, והיא אינה צפויה ליהנות מהתוכנית הממשלתית להתחדשות עירונית – תמ"א 38 בנתניה.

 

 • רמת פולג

 שכונת רמת פולג היא שכונה ותיקה בנתניה הממוקמת בחלקה הדרומי ביותר של העיר. מדובר על שכונה גדולה שמונה קרוב ל 20,000 תושבים בגבולותיה. ניתן לחלק את השכונה לשני חלקים שונים, רמת פולג הישנה ורמת פולג החדשה. רמת פולג הישנה מתאפיינת בבנייה של צמודי קרקע. הדיירים באזור נהנים ממבנים מעט ישנים וקטנים על שטחים יחסית גדולים. לעומת זאת, ברמת פולג החדשה ניתן למצוא מגדלים רבי קומות לצד קוטג'ים גדולים ומפוארים. מחירי הדיור בשכונה גבוהים באופן ניכר ממחירי הדיור הממוצעים בעיר כולה, מה שמושך למחוזותיה אנשים המשתייכים בעיקר למעמד סוציו אקונומי גבוה. בשכונה פועלים מוסדות חינוך.

 

 • אגמים

 שכונת אגמים היא שכונה חדשה שעדיין לא תמו כל שלבי בנייתה. השכונה נהנית מבנייה של בניינים יחסית נמוכים לצד מגדלים רבי קומות. תושבי השכונה נהנים ממרכז מסחרי המבטיח שיוכלו לרכוש מוצרים רבים ללא כל צורך ביציאה מהשכונה. כמו כן תושבי השכונה יהנו מקרבה לפארק השלולית, הממוקם מרחק הליכה ממרכז השכונה. מחירי הדיור בשכונה מעט גבוהים בהשוואה לממוצע העירוני, אך כלל הבוחרים בה נהנים מבנייה בסטנדרט גבוה ומקבלים דירות חדשות ומרווחות.

 

 • עיר ימים

 שכונת עיר הימים היא אחת השכונות הגדולות ביותר בעיר נתניה כולה. שטחה כולל לא פחות מ 1140 דונם לצידי חופי העיר. השכונה עתידה לכלול לא פחות מ 4,640 יחידות דיור, 3,150 יחידות אירוח בחדרי מלון מפוארים וכן 34,000 מטרים רבועיים של אזורי מסחר. בעתיד הקרוב השכונה צפויה לכלול לא פחות מ 18,000 תושבים. חשוב להדגיש כי מדובר בשכונה יוקרתית המתוכננת היטב על מנת להעניק את הטוב ביותר לכלל דייריה. בשכונה צפויים להיות לא מעט שטחים ירוקים, פארקים ציבוריים, שבילים תת קרקעיים לאופניים וכן להולכי רגל ועוד. הבנייה בשכונה היא של מגדלים רבי קומות ברמות גימור גבוהות. תושבי השכונה יהנו מדירות מרווחות בסטנדרט גבוה במיוחד. כמו כן בשכונה פועלים קניון עירוני לצד מספר מוסדות חינוך איכותיים.

 

תמ"א 38 בנתניה: מחפשים נכסים במחירים נמוכים שצפויים להשביח את ערכם עשרת מונים? הכירו את הפרויקט הממשלתי להתחדשות עירונית

רוצים ליהנות מכלל היתרונות שיש לנתניה להציע לכם? חשוב מאוד שתדעו לבחור נכון את המיקום המדוייק ביותר עבור הצרכים שלכם. אמנם השכונות כולן נכללות תחת הכותרת נתניה, אך ישנם לא מעט שינויים מהותיים ביניהן. איך תדעו לבחור נכון את השכונה המדוייקת עבורכם? חשוב שתכירו נקודה חשוב שתוכל לעזור לכם. אם אתם מחפשים דירות מגורים במחירים יחסית נמוכים שמחירם צפוי לעלות בעשרות אחוזים בשנים הקרובות, השורות הבאות נכתבות במיוחד עבורכם. בשורות הבאות נכיר מקרוב את פרוייקט הדגל של תוכנית ההתחדשות הממשלתית – תמ"א 38 בנתניה.

פרויקט התחדשות עירונית תמ"א 38 בנתניה – כל הפרטים שאתם חייבים להכיר

תוכנית תמ"א 38 בנתניה בפרט ובעוד ערים רבות בכל רחבי ישראל בכלל, היא תוכנית ממשלתית שכל מטרתה היא לשקם מבנים ישנים. כיום יש לא מעט שכונות ישנות ברחבי העיר נתניה, שמבני המגורים בהם נבנו לפני כמה עשרות שנים. אנשי מקצוע רבים חוששים מרעידות אדמה אפשריות במדינת ישראל בשנים הקרובות, מה שהביא את המדינה לתכנן פרוייקט התחדשות שיבטיח חיזוק לכל המבנים הישנים. זכרו, מטרת העל של תמ"א 38 בנתניה היא לחזק מבנים ישנים ולשפר את עמידותם לקראת רעידת אדמה אפשרית.

 

שיפוץ כל חלקי הבניין, הוספת יחידות דיור, חיזוק תשתיות, הוספת חדר ממ"ד ולעיתים אף הוספת מרפסת שמש – כל השינויים שהבניין שלכם צפוי לעבור במסגרת התוכנית

מה כלול בתוכנית? תוכנית תמ"א 38 בנתניה מבטיחה שינויים רבים ומשמעותיים בבניינים השונים. הבניין יהנה מהוספה של מספר יחידות דיור חדשות על הגג, משיפוץ חיצוני יסודי, משיפוץ פנימי יסודי, מהוספת מעלית, מבניית חדרי ממ"ד חדשים לכל דירה, מהוספת מרפסת שמש לכל דירה וכמובן מחיזוק משמעותי שישפר את עמידות הבניין. בניינים שעוברים תוכנית של תמא 38 בנתניה נהנים מעליית ערך משמעותית של עשרות אחוזים. רוצים ליהנות מהשבחה משמעותית תוך זמן קצר? חשוב שתדעו לבחור נכון את השכונה המיועדת לפרויקטים של התחדשות עירונית.

 

תמ"א 38 בנתניה: חשוב לדעת לבחור נכון שכונה שצפויה לעבור התחדשות עירונית ובניין שעונה על כל תנאי הסף להתחלת פרויקט

נקודה נוספת שחשוב להדגיש היא העובדה שלא כל בניין יכול לעבור את תוכנית ההתחדשות הממשלתית. המדינה מנסה להגיע לכמה שיותר מבנים שנמצאים בסיכון גבוה לקריסה במטרה להבטיח את יציבותם. על מנת שהמדינה תצליח להגיע למבנים ברמת הסיכון הגבוהה ביותר קודם, היא החליטה להציב מספר תנאי סף שחייבים להתקיים בשביל להתחיל בפרויקט של תמא 38 בנתניה. מהם התנאים? ריכזנו עבורכם את המרכזיים שבהם:

 

 1. הבניין אינו מיועד להריסה.
 2. הבניין כולל 2 קומות לכל הפחות בשטח של 400 מטר לכל היותר.
 3. הבניין נבנה לפני שנת 1980.
 4. הבניין נבדק על ידי מהנדס מקצועי שקבע כי הוא אינו עומד בתקנים הקיימים נגד רעידות אדמה.

הבניין שלכם עומד בכל התנאים? ייתכן שתצליחו ליהנות מתוכנית תמ"א 38 בנתניה שתאפשר לכם להשביח את הנכס בעשרות אחוזים תוך זמן קצר.

במשך שנים, נשארה נתניה מאחור בכל הנוגע לפרויקטי תמ"א 38. אולם, בחודשים האחרונים, עם או בלי קשר לריבוי רעידות האדמה שפקדו את ישראל, ניתן להבחין בשינוי מגמה.

פתאום עיירת נתניה מחליטה לקדם את הנושא, ופתאום מתחילות להיערם בקשות שונות לפרויקטים עתידיים. זאת ועוד, נתניה היא גם הראשונה בישראל ליישם פרויקט תמ"א בבית ספר, כפי שצפוי להיות בבית הספר "נועם" שבעיר.

עד שכל אלה יתממשו, ניתן למצוא מספר מצומצם יחסית של עשרה פרויקטי תמ"א 38 המבוצעים כעת בעיר היהלומים. אלו הם פרטיהם:

 

כתובת: אבו שדיד 18.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: גורדון 31.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: גורדון 39 א'.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: הגליל 23.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: המתמיד 6.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה, כולל הוספת עשר דירות על גג המבנה.

כתובת: לייב יפה 1, 3, 5.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק שלושה מבנים, הממוקמים בשכונת עיר ימים הסמוכה לים. הפרויקט כולל הוספה של 36 דירות חדשות על גג המבנים.

כתובת: מקדונלד 18, 20.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: נורוק 7, 9, 11.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק שלושה מבנים סמוכים, לרבות פיתוח והקמת מדרחוב וחניון ציבורי בחזית האחורית של המבנים והוספת 31 יחידות דיור להם.

כתובת: פרומקין 6.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

כתובת: שדרות בנימין 74.

פעולות שמבוצעות במסגרת הפרויקט: מגוון פעולות לשיפוץ וחיזוק המבנה.

קבוצת עידן התחדשות עירונית
קבוצת עידן התחדשות עירונית

ביצוע פרויקטים למגורים והתחדשות עירונית בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
עשרות שנות ניסיון בביצוע מגוון רחב של פרויקטים מאפשר לכם לישון בשקט ולדעת שהבית שלכם בידיים טובות .

שתפו את המאמר:

צרו איתנו קשר:
התקשרו עכשיו